Stamford Bridge Chelsea FC

Rasistowskie zachowania kibiców to problem nie tylko na polskich stadionach. Jak sobie z nim poradzić? Wszystko wskazuje na to, że idealne rozwiązanie znaleźli włodarze Chelsea.

Sternicy Chelsea wyszli z założenia, że w przypadku zachowań rasistowskich karanie zazwyczaj nie zmienia podejścia kibiców do tematu. Właśnie dlatego na Stamford Bridge zostanie wprowadzona inna polityka radzenia sobie z tym problemem. W 2017 roku podczas spotkania “The Blues” z Tottenhamem kibice ze Stamford Bridge dopuścili się antysemickich przyśpiewek, a Roman Abramowicz i spółka postanowili coś z tym zrobić. Właśnie dlatego rasiści ze Stamford Bridge będą mieli wybór – zakaz stadionowy albo edukacyjna wycieczka do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Bruce Buck, jeden z członków zarządu Chelsea tłumaczy, że taka polityka może dać kibicom szansę zrozumienia tego, że popełniają błąd i krótko mówiąc, robią coś złego. Wcześniej takich fanów karano zakazami stadionowymi, teraz mają dostać szansę nauczenia się czegoś, zrozumienia, o czym tak naprawdę śpierwją. Jak zauważa Warto zaznaczyć, że klub ze Stamford Bridge już wcześniej wysyłał personel oraz kibiców do Oświęcimia.


Już dziś reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią w ramach Ligi Narodów. Analizę, zapowiedź oraz propozycje typów do tego spotkania znajdziecie w tym miejscu.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.