Chelsea znalazła nietypowy sposób na rasizm na stadionie

0
Stamford Bridge Chelsea FC

Rasistowskie zachowania kibiców to problem nie tylko na polskich stadionach. Jak sobie z nim poradzić? Wszystko wskazuje na to, że idealne rozwiązanie znaleźli włodarze Chelsea.

Sternicy Chelsea wyszli z założenia, że w przypadku zachowań rasistowskich karanie zazwyczaj nie zmienia podejścia kibiców do tematu. Właśnie dlatego na Stamford Bridge zostanie wprowadzona inna polityka radzenia sobie z tym problemem. W 2017 roku podczas spotkania “The Blues” z Tottenhamem kibice ze Stamford Bridge dopuścili się antysemickich przyśpiewek, a Roman Abramowicz i spółka postanowili coś z tym zrobić. Właśnie dlatego rasiści ze Stamford Bridge będą mieli wybór – zakaz stadionowy albo edukacyjna wycieczka do obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.

Bruce Buck, jeden z członków zarządu Chelsea tłumaczy, że taka polityka może dać kibicom szansę zrozumienia tego, że popełniają błąd i krótko mówiąc, robią coś złego. Wcześniej takich fanów karano zakazami stadionowymi, teraz mają dostać szansę nauczenia się czegoś, zrozumienia, o czym tak naprawdę śpierwją. Jak zauważa Warto zaznaczyć, że klub ze Stamford Bridge już wcześniej wysyłał personel oraz kibiców do Oświęcimia.


Już dziś reprezentacja Polski zmierzy się z Portugalią w ramach Ligi Narodów. Analizę, zapowiedź oraz propozycje typów do tego spotkania znajdziecie w tym miejscu.

BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułKrzysztof Piątek wśród najlepszych letnich transferów w Europie
Następny artykułLiga Narodów TYPY do spotkania Chorwacja – Anglia