Chciała go Legia Warszawa, a przedłużył kontrakt. Oscar Lewicki na dłużej w Malmo FF

0

Kilkanaście dni temu szwedzkie media poinformowały o zainteresowaniu Legii Warszawa usługami Oscara Lewickiego. Włodarze stołecznego klubu mieli wykorzystać fakt, iż wktórce miał wygasać jego kontrakt z Malmo FF. Tymczasem zawodnik przedłużył tę umowę, czym raczej zakończył jakiekolwiek spekulację.

Legia Warszawa zamierza być aktywna na rynku podczas zimowego okienka transferowego. Trener Romeo Jozak decyduje się głównie na bałkański zaciąg, ale nie jest zamknięty na inne kierunki. Szwedzkie media kilka dni temu donosiły, że mistrzowie Polski są zainteresowani Oscarem Lewickim, którego kontrakt z Malmo FF obowiązywał wyłącznie do końca obecnego sezonu. To czyniło, że zawodnik mógłby dołączyć do Legii Warszawa za stosunkowo małe pieniądze, bądź za darmo – w lecie.

Rzekome plany Legii Warszawa zostały jednak pokrzyżowane, bowiem szwedzki klub za sprawą oficjalnej strony internetowej poinformował, iż Lewicki zgodził się na przedłużenie umowy i złożył podpis pod dokumentem łączącym go z Malmo do końca grudnia 2020 roku. Zawodnik nie ukrywał zadowolenia z takiego rozwoju sytuacji:

– Jestem niesamowicie dumny i szczęśliwy, że związałem się na kolejne trzy lata z klubem, który mam w moim w sercu. Spędziłem tutaj fantastyczne trzy lata i czuję, jak zespół rośnie i stale dąży do dalszego rozwoju.

Lewicki jest wychowankiem Malmo FF, ale kilka lat spędził w Bayernie Monachium. Po nieudanej przygodzie z tym klubem trafił do BK Hacken, z którego w 2015 roku ponownie trafił do macierzystej drużyny.

Poprzedni artykułMarko Pjaca zamieni Turyn na Gelsenkirchen?
Następny artykułMaximilian Arnold na dłużej w Wolfsburgu