Championship – Asysta Kamila Grosickiego, Hull City zremisowało z Aston Villą

0

W ten weekend ruszyła rywalizacja na zapleczu Premier League. Kamil Grosicki zaliczył asystę w meczu Hull City, ale jego zespół nie zdołał wywalczyć kompletu punktów na inaugurację. Dobrze zaprezentował się również Paweł Wszołek.

Hull City i Aston Villa to jedne z zespołów, które w rozpoczętym w sobotę sezonie Championship są wymieniane w gronie drużyn mających walczyć o awans do elity. Los obie drużyny skojarzył już na inaugurację. Swój wpływ na końcowy wynik miał grający w Hull reprezentant Polski – Kamil Grosicki.

Popularny “Grosik” sobotni mecz rozpoczął w pierwszym składzie i od samego początku był bardzo aktywny. Aston Villa już w siódmej minucie wyszła na prowadzenie po strzale Gabriela Agbonlahora. W 62. minucie Grosicki popisał się dobrą wrzutkę w pole karnych rywali, po której świetny strzał, dający wyrównanie, oddał Jarrod Bowen. W starciu dwóch kandydatów do awansu do Premier League padł remis 1:1, a reprezentant Polski z boiska zszedł w doliczonym czasie gry. Tymczasem cały mecz w zespole z Birmingham rozegrał John Terry.

Cały mecz w barwach Queens Park Rangers rozegrał Paweł Wszołek. Jego drużyna po dwóch bramkach Conora Washingtona wygrała 2:0 z Reading. Reprezentant Polski zanotował asystę przy pierwszym golu.

Falstart na inaugurację gry w Championship zaliczyło Middlesbrough. Spadkowicz z Premier League w pierwszej kolejce przegrał z Wolverhampton 0:1. Bramkę na wagę zwycięstwa w 33. minucie zdobył Leo Bonatini.

Na boisku w sobotę nie pojawił się Tomasz Kuszczak. Polski bramkarz cały mecz spędził na ławce rezerwowych, a jego Birmingham przegrało z Ipswich 0:1.