Cernych trafi do Anglii?

0
Fiodor Cernych

Fiodor Cernych znalazł się na celowniku spadkowicza z Premier League, Middlesbrough. Pomocnikiem Jagielloni podobno interesują się również inne kluby z Championship.

Miniony sezon był dla 26-letniego Litwina najbardziej udanym w karierze. W barwach Jagiellonii rozegrał 36 spotkań, w których zdobył trzynaście bramek i zanotował dziewięć asyst. W kręgu zainteresowań klubów z zaplecza Premier League miał się jednak znaleźć dzięki dobrym występom w reprezentacji kraju.

W eliminacjach mistrzostw świata pomocnik strzelił trzy bramki, a do tego pokazał się z dobrej strony w spotkaniu z Anglią na Wembley. Czy Cernych, który występuje w Polsce od trzech lat, może pomóc Middlesbrough w walce o awans do elity? “The Boro” są skłonni zapłacić za piłkarza duże pieniądze. Mówi się, że klub z Białegostoku może zarobić nawet trzy miliony euro.

Wymiana najważniejszych ogniw

Przypomnijmy, że już wcześniej z klubu odszedł jeden z najważniejszych piłkarzy, Konstantin Vassiljev. W jego miejsce do Jagiellonii trafił 26-letni Martin Pospisil, ale trudno oczekiwać Czecha od razu takich liczb, jakie notował “Cesarz Estonii”.

Jagiellonia bardzo szybko odpadła z rozgrywek europejskich pucharów, co miało spowodować wyprzedaż kolejnych zawodników. Mówiło się o możliwym odejściu Jacka Góralskiego i Tarasa Romanczuka. Możliwe jednak, że duże pieniądze ze sprzedaży Fiodora Cernycha zablokują sprzedaż innych graczy.

Poprzedni artykułPuchar Polski: poznaliśmy pary 1/16 finału
Następny artykułJordan Veretout przeszedł do AC Fiorentina