Centralna Liga Juniorów: Legia – Pogoń 4:1

0
legia-juniorzy

Juniorzy starsi Legii Warszawa pokazali się z bardzo dobrej strony w pierwszym meczu finałowym Centralnej Ligi Juniorów. Zespól trenera Piotra Kobiereckiego pokonał Pogoń Szczecin aż 4:1. Młodzi legioniści są już tylko o krok od mistrzostwa Polski.

Zarówno Legia jak i Pogoń fazę zasadniczą Centralnej Ligi Juniorów zakończyły na pozycji liderów w swoich grupach (odpowiednio zachodniej i wschodniej).

W półfinale zawodnicy z Warszawy uporali się po dramatycznym dwumeczu z Lechem Poznań. W stolicy Wielkopolski padł wynik 2:2. W rewanżu w Warszawie gospodarze przegrywali już 1:2. Ostatecznie Legia doprowadziła od remisu i do wyłonienia finalisty potrzebna była dogrywka, w której ekipa z Warszawy zdobyła jeszcze dwa gole.

Natomiast Pogoń  w dwumeczu pokonała UKS SMS Łódź. Pierwszy mecz przegrała 0:1, ale w rewanżu zwyciężyła 2:0.

Dla szczecinian obecny finał jest szansą zrewanżowania się za ubiegłoroczną porażkę z Legią w finale CLJ. Zeszłoroczny dwumecz był bardzo zacięty i atrakcyjny.  Pogoń wygrała na wyjeździe 2:0, by niespodziewanie przegrać u siebie aż 2:5.

Legia mają szansę sięgnąć po trzecie z rzędu mistrzostwo Polski juniorów. Przypomnijmy, że Mistrz Polski wywalczy sobie prawo startu w UEFA Youth League.

CLJ: Legia Warszawa – Pogoń Szczecin 4:1 (3:0)

1:0 – Michał Góral 13′
2:0 – Kamil Orlik 27′
3:0 – Kamil Orlik 44′
3:1 – Aron Stasiak 54′
4:1 – Michał Góral 67′

Składy:

Legia Warszawa: Mateusz Kochalski – Piotr Cichocki, Kacper Pietrzyk, Mateusz Bondarenko, Bartosz Olszewski – Patryk Czarnowski, Aleksander Waniek – Mateusz Leleno (69′ Mateusz Szwed), Mateusz Praszelik (74′ Konrad Handzlik), Kamil Orlik (63′ Grzegorz Aftyka) – Michał Góral

Pogoń Szczecin: Daniel Kusztan – Fabian Pach, Jędrzej Kujawa, Sebastian Nagel, Szymon Waleński (73′ Jakub Paprzycki)- Mateusz Bochniak (76′ Bartosz Boniecki), Maciej Żurawski, Stanisław Wawrzynowicz, Gracjan Kuśmierek (86′ Michał Górzyński) – Rafał Maćkowski, Aron Stasiak (92′ Adrian Benedyczak)

Żółte kartki: Praszelik, Pietrzyk (Legia) oraz Waleński, Wawrzynowicz, Maćkowski (Pogoń)

Sędzia: Mateusz Złotnicki (Lublin)

Całe spotkanie możecie zobaczyć tutaj:

Poprzedni artykułReprezentant Estonii zastąpi Jendriska w Cracovii
Następny artykułBłyskawiczny VIP na Skrillu – super oferta dla Czytelników Gol.pl!