Celta Vigo przygotowała się na potencjalną sprzedaż Stanislava Lobotki

0

Stanislav Lobotka to na ten moment jedno z największych objawień La Liga. Zawodnik w barwach Celty Vigo radzi sobie nadzwyczaj dobrze, przez co jego usługami zainteresowało się kilka klubów z europejskiej czołówki. Włodarze jego obecnej drużyny zabezpieczyli się przed jego potencjalną stratą i przedłużyli z nim kontrakt, w którym zawarto nową, wyższą, klauzurę odstępnego.

Stanislav Lobotka to jeden z kilku zawodników, który rozgłos zdobyty w ostatnich miesiącach może zawdzięczać występowi na mistrzostwach Europy do lat 21, które w ubiegłym miesiącu odbyły się w Polce. Słowak w kilku meczach pokazał się z bardzo dobrej strony, za co został wynagrodzony transferem do Celty Vigo, która zapłaciła za niego FC Nordsjaelland pięć milionów euro.

Już od jego pierwszych minut na boiskach La Liga można było zauważyć, że jego pozyskanie było strzałem w dziesiątkę! 23-latek nie miał jakichkolwiek problemów z aklimatyzacją i z miejsca stał się ważnym ogniwem Celty Vigo. Najlepszym tego potwierdzeniem jest fakt, że defensywny pomocnik w tym sezonie wystąpił już w 27 spotkaniach.

Dobra gra Lobotki nie uszła uwadze europejskim potentatom – ten fakt wykorzystali włodarze klubu z Vigo, którzy postanowili przedłużyć umowę ze Słowakiem do 30 czerwca 2023 roku. Głównym tego powodem było zawarcie nowej klauzury odstępnego, która według hiszpańskich mediów aktualnie wynosi 50 milionów euro.

Celta Vigo aktualnie w La Liga zajmuje solidne 11. miejsce. Drużyna Lobotki w następnej kolejce zmierzy się z Eibar. Bukmacher Fortuna na ich wygraną oferuje kurs @ 2.02.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułFabregas – Na Camp Nou musimy atakować
Następny artykułBruno Labbadia został nowym opiekunem VfL Wolfsburg