Carlos Bacca wypożyczony do Villarrealu

0
Foto Francesca Soli - LaPresse17 08 2015 Milano (Italia)sport calcioCoppa Italia Tim Cup 2015Milan vs PerugiaNella foto: Carlos BaccaPhoto Francesca Soli - LaPresse17 08 2015 Milano (Italy)sport footballTim Cup 2015-2016Milan vs PerugiaIn the pic: Carlos Bacca

Carlos Bacca przez najbliższy sezon będzie występować w barwach Villarealu. Kolumbijczyk do hiszpańskiego klubu został wypożyczony z AC Milan.

Kilka dni temu Villarreal został osłabiony, bowiem z klubu odszedł Roberto Soldado. Zawodnik, który w poprzednim sezonie zdobył cztery bramki, zdecydował się na transfer do Fenerbache. W związku z tym popularna “Żółta łódź podwodna” musiała zniwelować braki kadrowe i pozyskać nowego napastnika. Od jakiegoś czasu spekulowano, że wybór padł na Carlosa Baccę, a w środę doczekaliśmy się tego oficjalnego potwierdzenia.

Reprezentant Kolumbii przez najbliższy sezon będzie wypożyczony z AC Milan do Villarealu. Jeśli włodarze hiszpańskiej drużyny będą zainteresowane definitywnym pozyskaniem napastnika, to na konto Milanu będą musieli przelać 15,5 milionów euro.

Dla Bacci przejście do Villarrealu, to druga w karierze hiszpańska przygoda. 30-latek po raz pierwszy do tego kraju trafił w 2013 roku, kiedy to Sevilla kupiła go za 10 milionów euro z FC Brugge. Kolumbijczyk dobrą grą w Andaluzji zasłużył sobie na transfer do AC Milan (“Rossoneri” za jego pozyskanie zapłacili aż 30 milionów euro), ale nie spełnił pokładanych w nim nadziei.

Reprezentant Kolumbii (Bacca ma na koncie 39 występów w kadrze, w których zdobył 13 goli) w Mediolanie przebywał od 2015 roku. W tym czasie w barwach AC Milan rozegrał 77 spotkań, w których 34 razy zapisał się na listę strzelców.

Poprzedni artykułGrzegorz Krychowiak nie dostanie powołania na najbliższe mecze
Następny artykułDe Burgos Bengoetxea zawieszony na miesiąc