Carlo Ancelotti odrzucił ofertę prowadzenia reprezentacji Włoch. “Wolę inny tryb pracy”

0

Carlo Ancelotti przyznał, że mógł zostać szkoleniowcem reprezentacji Włoch. Były trener Bayernu Monachium woli jednak inny tryb pracy i nie skorzystał z tej oferty.

Carlo Ancelotti pozostaje bez pracy od września, kiedy to włodarze Bayernu Monachium nie byli zadowoleni z wyników osiąganych przez zespół i postanowili zrezygnować z jego usług. Od tego czasu włoskiego trenera łączono między innymi z reprezentacją Włoch, czy chociażby AC Milan. 58-latek w programie telewizyjnym “La Domenica Sportiva” przyznał, że działacze “Squadra Azzurri” się z nim skontaktowali, ale jego odpowiedź była negatywna:

– Tak, przedstawiciele federacji rozmawiali ze mną. Powiedziałem im, że zaszczytem dla mnie jest, gdy tyle osób chce, bym objął reprezentację. Jednakże, praca z kadrą byłaby inna, niż codzienna w klubie. Wciąż interesuje mnie trenowanie każdego dnia i wolę taki tryb pracy. Dlatego odmówiłem.

Wybitny trener wypowiedział się na temat problemów włoskiego futbolu. Według niego przeprowadzona powinna zostać reforma w Serie A:

– Włoski futbol ma wiele problemów, z którymi jak najszybciej powinien sobie poradzić. Mam tu na myśli reformę Serie A, która powinna zostać zmniejszona z 20 do 18 zespołów. Wiem, że są kluby, które popierają ten pomysł. Mimo tego, uważam, że z powodu zaciętej rywalizacji, Serie A jest obecnie najciekawszą ligą w Europie.

Ancelotti na sam koniec zdementował informacje, jakoby rozmawiał z działaczami Milanu o jego ponownym zakontraktowaniu. Przypomnijmy, że od kilku dni trenerem “Rossonerrich” nie jest już Vincenzo Montella, który został zastąpiony przez Gennaro Gattuso:

– W ciągu tych paru miesięcy łączono mnie już z wieloma klubami czy reprezentacjami. Słyszałem o Chorwacji, Arabii Saudyjskiej, pracy w Chinach czy Milanie. Muszę jednak przyznać, że nigdy nie rozmawiałem z nowymi właścicielami Milanu.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LV Bet - nawet 1.000 złotych bonusu

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułZmiana planów Arkadiusza Milika. Polak nie zostanie wypożyczony?
Następny artykułProblemy kadrowe i finansowe Śląska Wrocław. “Nie stać nas na wzmocnienia”