Carlo Ancelotti odpocznie od pracy trenerskiej

0

Carlo Ancelotti po tym, jak został zwolniony z Bayernu Monachium, od kilku dni pozostaje bez pracodawcy. Włoski szkoleniowiec zapewnia, że nie śpieszy mu się do powrotu i przez najbliższe miesiące zamierza odpoczywać od pracy trenera.

Gdy Carlo Ancelotti przestał pełnić funkcję szkoleniowca Bayernu Monachium, to natychmiast w mediach pojawiły się spekulację o jego nowych wyzwaniach. Mówiono między innymi o tym, że może zostać następcą Vincenzo Montelli, który bardzo przeciętnie radzi sobie w AC Milanie.

Tymczasem Ancelotti za sprawą ostatnich wypowiedzi rozwiał wszelkie wątpliwości i wyznał, że w ciągu najbliższych miesięcy nie wróci do pracy trenera:

– Przez dziesięć kolejnych miesięcy będę w stanie się zregenerować, a do tego potrzebna jest przerwa w pracy.

Włoski szkoleniowiec został także zapytany o kulisy jego zwolnienia z Bayernu, ale nie zamierzał komentować tej sprawy:

– Milczenie jest złotem, więc lepiej milczeć. Zwolnienie? Są gorsze rzeczy w życiu. Mówiło się wiele o zdradzie, błędnej taktyce, konspiracjach, złych przygotowaniach i nadszedł moment, żeby wszystko przemyśleć.

Ancelotti w Bayernie Monachium pracował od 1 lipca 2016 roku. Włoch wraz z zespołem sięgnął po triumf w Bundeslidze. Zwolniony został z powodu słabszych wyników na starcie obecnego sezonu. Tymczasowo jego funkcję pełni Willy Sagnol, który wcześniej był członkiem sztabu szkoleniowego Ancelottiego.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułWielki gest Arkadiusza Milika. Zapłacił za operację byłego klubowego kolegi!
Następny artykułFrancesco Totti zrezygnował z kursu trenerskiego