Były kapitan Augsburga nowym zawodnikiem VfL Wolfsburg

0

Jakubowi Błaszczykowskiemu przybył kolejny rywal do walki o miejsce w pierwszym składzie VfL Wolfsburg. Nowym zawodnikiem popularnych “Wilków” został Holender Paul Verhaegh.

O tym, że Paul Verhaegh zmienia barwy klubowe poinformował jego poprzedni pracodawca – FC Augsburg. Reprezentant Holandii w zespole z Augsburga występował od 2010 roku, kiedy to do Niemiec przeniósł się z Vitesse Arnhem za 300 tysięcy euro. Prawy obrońca wcześniej grał w VVV-Venlo, PSV Eindhoven, AGOVV Apeldoorn i FC Den Bosch.

Verhaegh w drużynie FC Augsburg w ciągu siedmioletniego pobytu w tym klubie zdołał rozegrać 224 mecze. Holender 22 razy trafiał do bramki przeciwników i zaliczył 15 kluczowych podań. Warto odnotować, że 33-latek był również kapitanem drużyny z Augsburga.

Defensor pozostanie w Niemczech, ale po przejściu testów medycznych przeniesie się do VfL Wolfsburg. Verhaegh za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z FC Augsburg, przez co do popularnych “Wilków” przejdzie za darmo.

Holender przyznał, że zmianę klubu motywował spróbowaniem czegoś nowego w ostatnich latach kariery:

– Po tych siedmiu wspaniałych latach czuję się dziwnie, że nie będę już nosił koszulki Augsburga. Postanowiłem jednak zrobić ten krok, bo chciałbym na zakończenie mojej kariery spróbować jeszcze czegoś nowego. To była trudna decyzja, bo nie można tak łatwo pozbywać się kapitana przed rozpoczęciem sezonu. Paul miał olbrzymi wkład w rozwój FCA w ostatnich latach, bo zawsze robił wszystko dla rozwoju klubu, zarówno na boisku, jak i poza nim.

Verhaegh to prawy obrońca, przez co z automatu staje się on rywalem Jakuba Błaszczykowskiego. Holender, Polak i Vierinha będą walczyć o pozycję w pierwszym składzie VfL.

Poprzedni artykułHolger Badstuber po latach wrócił do VfB Stuttgart
Następny artykułKonrad Michalak wypożyczony z Legii