Byli reprezentanci Polski odchodzą z Górnika Zabrze

0
Dawid Plizga

Dobiegła końca współpraca Dawida Plizgi oraz Rafała Kosznika z Górnikiem Zabrze. Byli reprezentanci Polski nie przedłużyli z klubem wygasających kontraktów.

Umowy obu zawodników obowiązywały do 30 czerwca 2017 roku. Klub poinformował dzisiaj za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej, że kontrakty nie zostaną przedłużone. Oznacza to, że Dawid Plizga i Rafał Kosznik muszą znaleźć sobie nowe miejsca pracy.

Z Górnika do reprezentacji

Kosznik występował w Górniku od lipca 2013 roku. Trenerem zabrzańskiego klubu był wówczas Adam Nawałka. Szkoleniowiec zapamiętał zawodnika z dobrej strony i kiedy objął funkcję selekcjonera reprezentacji Polski, w jednym ze spotkań dał szansę właśnie Kosznikowi. Lewy obrońca nie spełnił jednak oczekiwań i nie doczekał się na kolejne powołania.

Z kolei Dawid Plizga zadebiutował w reprezentacji Polski jeszcze za kadencji Franciszka Smudy. W jednym z meczów wpisał się nawet na listę strzelców, ale on również nie zrobił reprezentacyjnej kariery. W sumie zaliczył trzy występy w biało-czerwonych barwach.

Piłkarze z doświadczeniem

Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Górnik wywalczył awans do Ekstraklasy. Marcin Brosz na pewno będzie chciał mieć w swojej drużynie zawodników, którzy rywalizowali już w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zespół nie skorzysta jednak z doświadczenia Plizgi i Kosznika, którzy łącznie rozegrali w Ekstraklasie aż 338 meczów.

31-letni Dawid Plizga i 33-letni Rafał Kosznik będą teraz rozglądać się za nowymi pracodawcami. Klub, który zdecyduje się pozyskać któregoś z nich, nie będzie musiał płacić Górnikowi ani złotówki, ponieważ kontrakty obu zawodników już wygasły.

Poprzedni artykułME U-21 – Niemcy najlepsze zostawili na koniec! Hiszpania bezradna w finale
Następny artykułNathan Ake graczem Bournemouth