Bundesliga – Męczarnia Bayernu Monachium, Robert Lewandowski bohaterem

0

Bayern Monachium zgodnie z planem pokonał outsidera Bundesligi – FC Koeln, ale styl, w jakim tego dokonał, nie był oszałamiający. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył niezawodny Robert Lewandowski.

Spodziewano się, że spotkanie Bayernu Monachium z FC Koeln przyniesie za sobą worek bramek. Gospodarze tego spotkania w ostatnim czasie są w świetnej formie, a goście – wręcz przeciwnie – wciąż pozostają bez wygranego meczu w tym sezonie w Bundeslidze. Wprawdzie mistrz Niemiec z poprzedniego sezonu od samego początku skupił się na ofensywie, to nie miało odzwierciedlenia w zdobytych bramkach. Wynik został otwarty dopiero w 60. minucie, kiedy to Robert Lewandowski wykorzystał świetne podanie Thomasa Muellera i pokonał Timo Horna.

Niezwykle ofensywna gra Bayernu spowodowała, że drużyna narażała się na kontry. Piłkarze FC Koeln kilka razy wyszli z kontratakiem, ale nie potrafili sobie wypracować klarownych sytuacji. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Paweł Olkowski.

Chociaż to Bayern Monachium cieszy się z wygranej 1:0 oraz trzech punktów, to jednak ich gra nie przypominała tego, co mogliśmy oglądać w poprzednich tygodniach. Tymczasem szkoleniowiec klubu z Kolonii może być zadowolony z postawy swoich podopiecznych, którzy z wyżej notowanym rywalem walczyli jak równy z równym.

Minimalna wygrana “Wieśniaków”

W czołówce Bundesligi nadal utrzymuje się TSG Hoffenheim. Popularne “Wieśniaki” w środę na własnym stadionie podejmowały VfB Stuttgart. Od samego początku oba zespoły przeszły do wymiany ciosów, ale nie przyniosło to efektów w postaci bramek. Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 81. minucie i za sprawą trafienia Marka Utha zwycięstwo należało do gospodarzy.

Nowy wicelider

Remis RB Lipsk wykorzystało Schalke, które po prawdziwym rollercoasterze pokonało FC Augsburg. Piłkarze Domenico Tedesco prowadzili 2:0, ale ich rywale doprowadzili do wyrównania. To poddenerwowało gospodarzy, którzy ponownie rzucili się do ataku i przyniosło to oczekiwany efekt. Daniel Caligiuri w 83. minucie wykorzystał rzut karny, który był kluczowy w kontekście wygranej jego zespołu, a także dał Schalke awans na drugie miejsce w tabeli.

Leverkusen kontynuuje serię

20 września – wtedy Bayer Leverkusen po raz ostatni zaznał smaku porażki. Popularni “Aptekarze” od tego czasu rozegrali 10 spotkań w Bundeslidze, w których zanotowali pięć wygranych oraz pięć remisów. Piąte zwycięstwo miało miejsce w środę, kiedy to Bayer na własnym stadionie pokonał Werder Brema 1:0. Bramkę, która zadecydowała o losach tego spotkania, w 11. minucie zdobył Lucas Alario.

Wyniki środowych meczów Bundesligi:

Bayern Monachium – FC Koeln 1:0 (0:0)
60′ Robert Lewandowski

TSG Hoffenheim – VfB Stuttgart 1:0 (0:0)
81′ Mark Uth

Bayer Leverkusen – Werder Brema 1:0 (1:0)
11′ Lucas Alario

Schalke – FC Augsburg 3:2 (1:0)
44′ Franco di Santo, 47′ Guido Burgstaller, 83′ Daniel Caligiuri (k) – 64′ Caiuby, 79′ Michael Gregoritsch

Hertha Berlin – Hannover 96 3:1 (2:0)
18′, 45′ Salomon Kalou, 83′ Jordan Torunarigha – 65′ Ihlas Bebou