Bundesliga – Lewandowski dał wygraną Bayernowi Monachium!

0

Niesamowite emocje towarzyszyły sobotniemu spotkaniu VfL Wolfsburg, który na własnym stadionie podejmował Bayern Monachium. Popularne “Wilki” dopiero kilkanaście sekund przed końcem meczu stracili korzystny wynik. Bohaterem mistrzów Niemiec został niezawodny Robert Lewandowski!

Bayern Monachium już za kilka dni przystąpi do rywalizacji w fazie pucharowej Ligi Mistrzów, przez co Jupp Heynckes w sobotnim spotkaniu z Vfl Wolfsburg dał odpocząć kilku kluczowym graczom. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli między innymi: Robert Lewandowski, Mats Hummels, Joshua Kimmich czy Thomas Mueller.

Nie przyniosło to pozytywnego skutku, bowiem gospodarze już w ósmej minucie wyszli na prowadzenie. Autorem trafienia był Daniel Didavi. Popularne “Wilki” utrzymały ten wynik do końca pierwszej połowy, ale następnie rozpoczął się szturm gości na ich bramkę. Bayern już w 55. minucie mógł doprowadzić do wyrównania, ale rzutu karnego nie wykorzystał Arjen Robben. Co się odwlecze, to nie uciecze – Bawarczycy w końcu zdobyli gola, a miało to miejsce w 64. minucie. Bramkę gospodarzy odczarował Sandro Wagner.

Tymczasem Lewandowski na boisku pojawił się w 77. minucie i jego udział w tym spotkaniu wpłynął na końcowy wynik. W polu karnym sfaulowany został Robben, który tym razem już nie podszedł do piłki. Skutecznie karnego wykorzystał reprezentant Polski, co zarazem dało jego drużynie trzy punkty.

Czarne chmury wciąż widnieją nad Hamburgiem, gdzie miejscowy HSV przegrał kolejne spotkanie. Hamburger w sobotnie popołudnie zmierzył się z Bayerem Leverkusen, który skrzętnie wykorzystał proste błędy rywali i odniósł wygraną 2:1. Gospodarze znów zagrali bez pomysłu, co nie napawa optymizmem w walce o utrzymanie w Bundeslidze.

Czwarty mecz bez wygranej w lidze zanotował 1. FC Koeln, który z każdym kolejnym spotkaniem zbliża się do spadku z Bundesligi. Czerwona latarnia rozgrywek w 23. kolejce zremisowała z Hannoverem. Wprawdzie zespół z Kolonii za sprawą trafienia Yuyi Osako wyszedł na prowadzenie, to jednak goście już siedem minut później doprowadzili do wyrównania.

Bartosz Kapustka ponownie nie znalazł się w kadrze meczowej Freiburga, co może wskazywać, że trener Christian Streich całkowicie stracił do niego zaufanie. Jego klubowi koledzy pod jego nieobecność poradzili sobie bardzo dobrze. Po trafieniu Nilsa Petersena pokonali Werder Brema, dzięki czemu oddalili się od strefy spadkowej.

Sobotnie wyniki 23. kolejki Bundesligi:

VfL Wolfsburg – Bayern Monachium 1:2 (1:0)
7′ Daniel Didavi – 64′ Sandro Wagner, 90+1′ Robert Lewandowski (k)

Hamburger SV – Bayer Leverkusen 1:2 (0:1)
70′ Andre Hahn – 40′ Leon Bailey, 50′ Kai Havertz

SC Freiburg – Werder Brema 1:0 (1:0)
24′ Nils Petersen (k)

1. FC Koeln – Hannover 96 1:1 (1:1)
30′ Yuyo Osako – 35′ Niclas Fullkrug

Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!