Bruk-Bet Termalica sprowadzi niezwykle bramkostrzelnego obrońcę

0
Kamil Słaby

Kamil Słaby poprzedni sezon zakończył z ośmioma bramkami i trzema asystami na koncie. Liczby muszą robić wrażenie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zawodnik zajmuje na boisku pozycję lewego obrońcy. Od nowego sezonu 23-latek będzie występował w Bruk-Becie Termalice Nieciecza. 

Od 2010 roku Słaby związany był z Sandecją Nowy Sącz. Jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2018/2019, ale wszystko wskazuje na to, że nie zostanie wypełniony. Lewy obrońca opuścił zgrupowanie Sandecji w Gniewinie, aby uzgodnić szczegóły kontraktu z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. To dość zaskakujący ruch na rynku transferowym, biorąc pod uwagę, że Sandecja wywalczyła w zeszłym sezonie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Debiut w innych barwach

Kamil Słaby był podstawowym zawodnikiem swojej drużyny i na pewno nie musiałby długo czekać na debiut w Ekstraklasie. Postanowił jednak zmienić otoczenie i związać się z drużyną, która będzie walczyć o wyższe cele. Drużyna z Niecieczy na pewno będzie chciała powtórzyć sukces z poprzedniego sezonu i ponownie awansować do grupy mistrzowskiej. Wydaje się, że miejsce w pierwszej ósemce będzie poza zasięgiem Sandecji, która przygotowuje się obecnie do pierwszego w historii sezonu w Ekstraklasie.

23-latek z Nowego Sącza był wychowankiem Sandecji. W jej barwach rozegrał aż 101 spotkań. Poprzedni sezon był dla Kamila Słabego najlepszym w karierze. Jego osiem bramek znacznie przyczyniło się do końcowego sukcesu Sandecji. Lewy obrońca w aż 33 ligowych spotkaniach wystąpił od pierwszej do ostatniej minuty.

Czas sparingów

Zarówno Sandecja, jak i Bruk-Bet Termalica rozegrały w sobotę spotkania sparingowe. Zawodnicy z Nowego Sącza wygrali 2:0 z Arką Gdynia, natomiast nowy klub Słabego zremisował 1:1 ze Stalą Mielec.

Poprzedni artykułOficjalnie: Jan Bednarek w Southampton!
Następny artykułSaul Niguez przedłużył umowę z Atletico Madryt