Brighton & Hove Albion szaleje na rynku. Dwa kolejne transfery, w tym jeden rekord!

0

Brighton & Hove Albion solidnie wzmacnia kadrę przed debiutanckim sezonem w Premier League. W czwartek do drużyny prowadzonej przez Chrisa Hughtona dołączyło kolejnych dwóch zawodników. Zakup Jose Izquierdo to nowy rekord transferowy tego zespołu.

Brighton & Hove Albion wyrasta na zdecydowanego rekordzistę pod względem bicia rekordów transferowych podczas obecnie trwającego okienka. Wpierw najdroższym zakupem tego zespołu był Matthew Ryan, ale kilka dni temu miano to przejął Dave Propper. Włodarze Brighton nie zamierzają jednak spoczywać na laurach i w środę pochwalili się kolejnymi zakupami.

Najnowszym nabytkiem beniaminka Premier League jest Jose Izquierdo. Reprezentant Kolumbii od trzech latach grał w lidze belgijskiej, w której bronił barw Club Brugge. Lewy skrzydłowy ma za sobą wyśmienity poprzedni sezon. Izquierdo wystąpił w 34 meczach, w których zdobył 16 bramek oraz zanotował trzy asysty.

Jego dobra gra nie umknęła włodarzom Brighton & Hove Albion, którzy zdecydowali się wydać na niego fortunę. Na konto Club Brugge wpłynęło około 16 milionów euro, co jest rekordem transferowym angielskiego zespołu. Tymczasem 25-latek z nowym klubem związał się czteroletnim kontraktem.

Beniaminek Premier League w czwartek ogłosił jeszcze jeden transfer. Do kadry zespołu prowadzonego przez Chrisa Hughtona dołączył Soufyan Ahannach. Holender wcześniej występował w drugiej lidze holenderskiej, a dokładniej klubie Almere City. 21-latek złożył podpis po umową obowiązującą przez najbliższe trzy lata.

Poprzedni artykułPuchar Polski – burza w Sosnowcu, grad goli w Gdyni
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 207