Boruc i Fonfara nie przejmą Zagłębia Sosnowiec

0

Artur Boruc i Andrzej Fonfara nie zostaną właścicielami Zagłębia Sosnowiec – skończyło się wyłącznie na zainteresowaniu, o czym w ostatnim wywiadzie dla “Super Expressu” poinformował polski bokser.

We wrześniu ubiegłego roku polskie media obiegła informacja, jakoby Artur Boruc oraz polski pięściarz, Andrzej Fonfara, byli zainteresowaniu przejęciem Zagłębia Sosnowiec. W negocjacjach brał udział także niedawny prezes Legii Warszawa, Bogusław Leśnodorski, który działał w ich imieniu.

Wiadomo już jednak, że do tej transakcji z udziałem Boruca oraz Fonfary nie dojdzie. Ten drugi w rozmowie z dziennikarzem “SuperExpressu” zdradził, że obaj postanowili zrezygnować z tego planu z jasnych przyczyn…

– Zmieniliśmy plany. Nie będziemy inwestować w zakup tego klubu, bo doszliśmy do wniosku, że nie da się prowadzić biznesu w Polsce, mieszkając za granicą. Ja w USA, a Artur w Anglii.

Fonfara dodał, że chociaż wraz z Borucem zrezygnowali z przejęcia Zagłębia Sosnowiec, to jednak wciąż mają wspólne plany, których jednak nie chciał zdradzić.

– Uznaliśmy, że jeśli już to robić, to porządnie, a nie na pół gwizdka. Mamy z Arturem inne plany, ale nie będę ich na razie zdradzał.

Zagłębie Sosnowiec aktualnie występuje w Nice 1 Lidze, ale od kilku lat mówi się o aspiracjach klubu, które sięgają LOTTO Ekstraklasy. Podopieczni Dariusza Dudka wciąż mają szansę na awans w tym sezonie, bowiem na półmetku zajmują ósme miejsce w tabeli i tracą siedem punktów do pozycji premiowanej awansem.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

PRZEZSuperExpress
Poprzedni artykułAbdul Rahman Baba wrócił do Bundesligi
Następny artykułCo Miami oferuje Davidowi Beckhamowi?