Błyskawiczny upadek Bastii – z Ligue 1 do III ligi w kilka tygodni

0
SC Bastia

Jeszcze kilka tygodni temu zawodnicy SC Bastii rywalizowali z najlepszymi drużynami we Francji. Sezon zakończyli na ostatnim miejscu w ligowej tabeli, co poskutkowało spadkiem na zaplecze tamtejszej elity. Klub ma jednak na tyle poważne problemy finansowe, że został zdegradowany o jeszcze jeden poziom niżej.

Drużyna z Korsyki posiada długą i piękną historię. Klub powstał już w 1905 roku. Największe sukcesy przypadły na przełom lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. W 1978 roku SC Bastia dotarła do finału Pucharu UEFA, natomiast trzy lata później wygrała rozgrywki o Puchar Francji. W ostatnich latach drużyna tak znaczących sukcesów nie odnosiła. Od sezonu 2012/2013 występowała jednak w najwyższej klasie rozgrywkowej we Francji.

Ostatni sezon SC Bastia zakończyła na ostatnim miejscu w tabeli. Do szczęścia zabrakło jednak niewiele, ponieważ od pierwszego bezpiecznego miejsca dzieliły ich ledwie trzy punkty. Jak się później okazało, był to dopiero pierwszy z ciosów, który drużyna z Korsyki musiała na siebie przyjąć.

Poszło o kasę

Drugim był przeprowadzony audyt, w którym stwierdzono, że klub nie ma wystarczającego zabezpieczenia finansowego by sprostać wymaganiom gry w Ligue 2. Oznacza to, że drużynę z Korsyki ,,ominą” zmagania w drugiej klasie rozgrywkowej i od razu zostanie zdegradowana do trzeciej ligi. Na tak niskim poziomie ostatni raz piłkarze SC Bastii rywalizowali w sezonie 2010/2011. Wówczas w pierwszym sezonie po spadku od razu powrócili do do Ligue 2.

 

 

Poprzedni artykułValeri Kazaiszwili zmienił klub. Będzie grał w MLS
Następny artykułMunir ma dość Hiszpanii! Zmienia ligę i… reprezentację