Błaszczykowski wróci do treningów za dwa tygodnie

0

Jakub Błaszczykowski w ostatnim czasie jest ogromnym pechowcem – wpierw przytrafiła mu się poważna kontuzja pleców, a gdy po kilku miesiącach ją wyleczył, nabawił się urazu mięśniowego. Lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski, zdradził, kiedy skrzydłowy wróci do treningów z pełnym obciążeniem.

Jakub Błaszczykowski w ostatnich latach był ważnym ogniwem reprezentacji Polski i dla wielu wciąż trudno sobie wyobrazić, aby na tegorocznych mistrzostwach świata w Rosji miałoby być inaczej. Niestety sytuacja jest bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać – reprezentant Polski nie rozegrał meczu od listopada. Wpierw zmagał się z kontuzją pleców, a gdy ją wyleczył, to nabawił się urazu mięśnia czworogłowego.

Początkowo Błaszczykowski miał się pojawić na zgrupowaniu reprezentacji Polski na marcowe mecze towarzyskie, ale ostatecznie wraz ze sztabem szkoleniowym podjął decyzję, iż lepiej będzie, jak do pełnej dyspozycji będzie wracać w Wolfsburgu.

Na wtorkowej konferencji prasowej został poruszony temat stanu zdrowotnego byłego kapitana kadry. Lekarz reprezentacji Polski, Jacek Jaroszewski, zdradził, że Błaszczykowski wkrótce wróci do treningów, a także zapewnił, że zdąży on odpowiednio przygotować się na mundial:

– Kuba miał w ostatnim czasie problem z mięśniem czworogłowym, ale to nic poważnego. W ciągu dwóch tygodni ma już trenować na maksymalnych obrotach. To bardzo dobra wiadomość. Jesteśmy optymistami co do jego przygotowania na mundial.

Reprezentacja Polski już w piątek na stadionie we Wrocławiu rozegra mecz towarzyski z Nigerią. Bukmacher Fortuna na wygraną podopiecznych Adama Nawałki oferuje kurs @ 1.92.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułJakub Kosecki – Naszym problemem były liczne kontuzje
Następny artykułJesus Imaz blisko przedłużenia umowy z Wisłą Kraków