Bez zmian u Janusza Gola. Pomocnik podpisał nowy kontrakt z Amkarem

0
Janusz Gol

Janusz Gol przedłużył kontrakt z Amkarem Perm. Były reprezentant Polski w rosyjskiej drużynie występuje już od czterech lat. Nowa umowa będzie obowiązywać do końca sezonu 2018/2019. 

31-letni pomocnik ceni sobie stabilność. W dotychczasowej karierze reprezentował barwy raptem czterech klubów. Piłkarską przygodę rozpoczynał w Świdnicy, skąd w 2008 roku przeniósł się do GKS-u Bełchatów. Wówczas Gol zadebiutował w ekstraklasie i stał się rozpoznawalną postacią w polskiej ekstraklasie. Jego umiejętności doceniła Legia Warszawa, która w 2011 roku ściągnęła zawodnika do siebie. Kolejnym krokiem w karierze Gola był transfer zagraniczny. W 2013 roku zgłosił się po niego Amkar Perm, gdzie występuje do dnia dzisiejszego.

Obustronna korzyść

Władze rosyjskiego klubu chwalą się, że współpraca z Golem przebiega wzorowo. 31-letni Polak ani przez moment nie zastanawiał się nad podpisaniem nowego kontraktu. Sam zawodnik podkreśla, że w klubie czuje się bardzo dobrze, a na dodatek może liczyć na wsparcie miejscowej publiczności, która bardzo go sobie ceni. Gol przedłużył kontrakt z klubem do końca czerwca 2019 roku.

Amkar Perm w ostatnim sezonie zakończył ligowe zmagania na dziesiątym miejscu. Duża w tym zasługa Gola, który większość spotkań rozpoczynał od pierwszej minuty. Gdyby nie uraz, jakiego nabawił się w sierpniu i jeden mecz, w którym musiał pauzować za kartki, najprawdopodobniej wziąłby udział we wszystkich meczach. Sezon 2016/2017 zakończył z dwiema bramkami i czterema asystami na koncie. Sędziowie aż ośmiokrotnie musieli go upominać żółtymi kartkami.

W lidze rosyjskiej Gol rozegrał już 103 mecze. Co ciekawe, w polskiej ekstraklasie ma za sobą 123 występy, więc już najbliższym sezonie może ten wynik pobić.

Poprzedni artykułRuben Jurado kolejnym wzmocnieniem Arki Gdynia!
Następny artykułFrank de Boer menedżerem Crystal Palace