Bert van Marwijk selekcjonerem reprezentacji Australii!

0

Wywalczył awans na mistrzostwa świata wraz z reprezentacją Arabii Saudyjskiej, a pojedzie na nie z kadrą australijską. Bert van Marwijk w czwartek został przedstawiony jako selekcjoner reprezentacji Australii.

Ponad dwa miesiące bez opiekuna pozostawała reprezentacja Australii po tym, jak Ange Postecoglou po wywalczeniu awansu na nadchodzące mistrzostwa świata w Rosji postanowił zrezygnować z pełnienia tej funkcji. Długo trwały rozmowy działaczy z potencjalnymi kandydatami, ale w końcu udało im się dojść do porozumienia z jednym z nich.

Nowym selekcjonerem reprezentacji Australii zostanie Bert van Marwijk. Co ciekawe holenderski trener awans na mundial wywalczył wraz z Arabią Saudyjską, która notabene okazała się lepsza od Australijczyków. 65-latek jednak nie doszedł do porozumienia z tamtejszą federacją w sprawie przedłużenia umowy, przez co następnie obie strony zakończyły współpracę.

Van Marvijk jest trzecim Holendrem, który poprowadzi reprezentację Australii. Wcześniej na tym stanowisku pracowali Guus Hiddink oraz Pim Verbeek. 65-latek nie podchodzi bojaźliwie do rywalizacji w Rosji. Zaznacza, że jego podopieczni będą walczyć o jak najlepszy wynik:

– Wiedzcie, że nie jedziemy do Rosji tylko po to, aby tam być. Chcemy być konkurencyjni i chcemy wygrywać tam mecze.

Reprezentacja Australii trafiła do grupy C, w której na jej drodze staną drużyny narodowe z Francji, Peru oraz Danii. Popularni “Socceroos” nie są faworytami do awansu do fazy grupowej.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułBayern naciska na pozostanie Heynckesa. Właściwy ruch?
Następny artykułLuis Suarez i jego niesamowite statystyki