Benzema odejdzie z Realu?

0
Karim Benzema

Hiszpański dziennik “Marca” informuje, że Karim Benzema w przyszłym sezonie nie będzie już graczem Realu Madryt. Czy Francuz w końcu się doigrał?

Najbardziej boli upadek z samego szczytu – prawdy tej dewizy w tym sezonie bez wątpienia doświadczają gracze oraz kibice Realu Madryt. “Królewscy” zawodzą na całej linii i jeszcze przed końcem roku w zasadzie wypadli z wyścigu o mistrzostwo Hiszpanii. W Lidze Mistrzów jest niewiele lepiej –  średnia gra, awans z drugiego miejsca i Paris Saint-Germain jako rywal w fazie pucharowej nie mogą napawać optymizmem. Goryczy na Santiago Bernba przelać miała ostatnia porażka w Klasyku. Po pierwszej dobrej połowie gospodarze w zasadzie nie pojawili się na murawie po przerwie i przegrali aż 0:3. W stolicy Hiszpanii nadszedł czas na wielkie zmiany.

Madryckie media nie mają wątpliwości, że rewolucja nie dotknie Zinedine'a Zidane'a. Francuski menedżer zanotował wspaniały start na ławce trenerskiej Realu i po niedługim kryzysie nikt nie zamierza wyciągać pochopnych wniosków. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja z piłkarzami 12-krotnego zdobywcy Pucharu Europy. W zimowym okienku transferowym do Madrytu ma trafić nowy bramkarz, czyli Kepa Arrizabalaga.

W przeciwnym kierunku powędruje natomiast Karim Benzema. Cierpliwość do 30-letniego napastnika się skończyła i argumenty o świetnych występach między innymi w zeszłorocznym meczu Ligi Mistrzów z Atletico przestają mieć znaczenie. Czas ściągnąć napastnika najwyższej światowej klasy – kto trafi pod skrzydła Zinedine'a Zidane'a?

Poprzedni artykułFranciszek Smuda pewny swego. “Wrócę jeszcze na szczyt”