Benedikt Hoewedes opuścił Schalke na rzecz Juventusu

0

Benedikt Hoewedes po wielu latach spędzonych w Schalke zdecydował się na zmianę otoczenia. Obrońca w środę podpisał kontrakt z Juventusem Turyn.

Benedikt Hoewedes już jako junior dołączył do drużyny z Gelsenkirchen, a po raz pierwszy koszulkę Schalke przywdział w 2001 roku. Reprezentant Niemiec od tego czasu nieprzerwanie bronił barw tego zespołu, w międzyczasie stając się jednym z najważniejszych ogniw na kilka lat, a także wybiegać na boisko z opaską kapitańską. Zawodnik łącznie zanotował 335 występów dla “Die Königsblauen”, w których zdobył 23 bramki i zaliczył 12 asyst.

29-latek po 16 sezonach gry dla Schalke Gelsenkirchen zdecydował, że nadszedł czas na spróbowanie czegoś innego. Howedes zarazem postanowił wyjechać poza Niemcy, a jego wybór padł na Półwysep Apeniński i Juventus Turyn.

Środkowy obrońca, który potrafi grać także na obu stronach defensywy, wpierw został wypożyczony na jeden sezon do zespołu “Starej Damy” (turyńczycy zapłacą za nie 3,5 milionów euro). Następnie, jeśli Juventus wciąż będzie zainteresowany jego usługami, to po kampanii 2017/2018 będzie możliwość jego wykupu, który będzie opiewać na 13 milionów euro plus trzy miliony zawarte w bonusach.

Hoewedes na łamach JuventusTV skomentował przejście do nowego klubu:

– Pierwsze wrażenie jest takie, że Juventus to wielki klub. Turyn jest świetnym miastem, a w zespole mam kolegów, którym jest Sami Khedira. Przed transferem rozmawiałem z nim i tylko utwierdził mnie on w przekonaniu, że będzie to właściwe rozwiązanie.

Poprzedni artykułGrzegorz Krychowiak poza PSG. Polak odbuduje się w Anglii?
Następny artykułSimeon Sławczew ponownie wypożyczony do Lechii Gdańsk