Bednarek strzela gola w debiucie w Premier League – Twitter oszalał!

0

Jan Bednarek nie zapomni tego meczu do końca życia. Młodzieżowy reprezentant Polski zadebiutował w Premier League i w spotkaniu z Chelsea wpisał się na listę strzelców!

O tym, że Jan Bednarek w końcu otrzyma szansę debiutu w Premier League informowaliśmy już wczoraj. Młodzieżowy reprezentant Polski wykorzystał kadrowe problemy w Southampton i wyszedł od pierwszej minuty na spotkanie z mistrzami Anglii. To układało się wyśmienicie – do przerwy “Święci” prowadzili 1:0, a kwadrans po zmianie stron to właśnie 22-latek po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ze strony Jamesa Ward-Prowse'a podwyższył stan meczu!

Ostatecznie podopieczni Antonio Conte się obudzili i zgarnęli komplet punktów, ale Jan Bednarek i tak zapamięta ten mecz do końca życia. Polak nie zawinił przy żadnej z trzech bramek, był aktywny i skuteczny w defensywie i nawet w końcówce meczu, gdy nieco brakowało mu już sił, potrafił powstrzymywać ofensywne zapędy Pedro. Po ostatnim gwizdku arbitra polski Twitter oszalał, czemu zresztą trudno się dziwić – zobaczcie najciekawsze wpisy na temat świetnego występu 22-latka!

Kolejny ligowy mecz piłkarze Southampton zagrają już 19 kwietnia. Tym razem zmierzą się na wyjeździe z Leicester City. Faworytem tego spotkania według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet będą gospodarze – kurs na ich wygraną wynosi 2,20. Remis wyceniany jest na 3,30, a zwycięstwo “Świętych” na 3,30.