Bayern wygrywa Telekom Cup, Lewandowski już trafia

0
robert-lewandowski-nożyce

Bayern Monachium zwyciężył w kolejnej edycji towarzyskiego turnieju Telekom Cup. Sobotnie zmagania odbyły się w Moenchengladbach. Oprócz gospodarzy i wspomnianego Bayernu wzięły w nim również udział zespoły Werderu Brema i Hoffenheim.

Mecze w mini turnieju trwały po 45 minut. Jeśli nie było zwycięzcy, wówczas rozgrywany był konkurs rzutów karnych.

W półfinale Bawarczycy pokonali ekipę “Wieśniaków” 1:0 po doskonałym trafieniu Roberta Lewandowskiego.

W finale na mistrzów Niemiec czekała drużyna drużyna Werderu Brema. Po pięknym golu Muellera i trafieniu Bernata, Bayern wygrał 2:0 i sięgnął po raz czwarty w ostatnich pięciu edycjach po Telekom Cup. Jedyną ekipą, która przerwała passę zespołu Carlo Ancelottiego, było Mainz w styczniu tego roku. Zwycięstwo mogłoby być jeszcze bardziej okazałe, ale Mueller zmarnował rzut karny. Warto też dodać, że trafienie Roberta Lewandowskiego w półfinale z Hoffenheim było już jego szóstym w historii Telekom Cup.

Trzecie miejsce zajęła drużyna Hoffenheim, która po rzutach karnych wygrała z Borussią Moenchengladbach. Gospodarze mini turnieju mieli prawdziwego pecha. Oba ich mecze zakończyły się bezbramkowymi remisami, a konkursy jedenastek lepiej wykonywali rywale. Tym samym Borussia zajęła ostatnie miejsce.

W sobotę po raz pierwszy swoje umiejętności pokazali dwaj nowi zawodnicy mistrzów Niemiec – Corentin Tolisso i James Rodriguez.

Wyniki Telecom Cup

Borussia Moenchengladbach – Werder Brema 0:0 k.3:5
Bayern Monachium – Hoffenheim 1:0
Borussia Moenchengladbach – Hoffenheim 0:0 k.5:6
Werder Bremen – Bayern Monachium 0:2

W najbliższym czasie Bayern Monachium wyleci na tournée do Azji. W ramach International Champions Cup w Chinach i Singapurze mistrzowie Niemiec zagrają mecze kontrolne z Arsenalem, Milanem, Chelsea i Interem Mediolan. Potem powrót do Niemiec i kolejny turniej. Tym razem Audi Cup, gdzie pojawią się Liverpool, Atletico Madryt i Napoli.