Bayern bezradny w meczu z Liverpoolem. Niewidoczny Lewandowski

0
bayern monachium - liverpool

W Audi Cup na stadionie w Monachium Bayern podejmował Liverpool. Podopieczni Juergena Kloppa nie dali szans gospodarzom i pewnie wygrali 3:0, awansując tym samym do finału tego mini turnieju, w którym spotkają się z Atletico Madryt.

Obie drużyny wyszły w silnych składach. Ofensywną czwórkę w Bayernie tworzyli Robert Lewandowski, Tomas Mueller, Franck Ribery i nowy nabytek Bawarczyków, James Rodriguez. W Liverpoolu z kolei od pierwszych minut zagrał Mohamed Salah, za którego klub zapłacił Romie 42 mln euro.

Od początku drużyna z Anfield Road zaskoczyła gospodarzy skutecznością. Już pierwszy groźniejszy atak na bramkę strzeżoną przez Svena Ulreicha zakończył się golem. Corentin Tolisso stracił piłkę w środku pola na rzecz Roberto Firmino. Brazylijski pomocnik podał do Sadio Mane, a Senegalczyk strzałem z ostrego kąta dał prowadzenie swojej drużynie.

Pięć minut później mogło być 2:0, ale strzał Salaha po szybkiej kontrze obronił Ulreich. Bayern miał przewagę w polu, ale to Anglicy groźniej atakowali. W 21. minucie boisko z powodu kontuzji opuścił Thiago Alcantara. Zastąpił go Renato Sanches.

W 25. minucie groźnie z rzuty wolnego strzelał Alberto Moreno, ale ponownie świetnie obronił Ulreich. Jednak w 34. minucie było już 2:0. Dośrodkowanie z lewej strony Moreno wypiąstkował Ulreich, ale zrobił to tak niefortunnie, że piłka spadła prosto na głowę Salaha, który nie mógł zmarnować takiej szansy.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Liverpool całkowicie zdominował wydarzenia na boisku, a piłkarze Bayernu miotali się po nim zupełnie bezradni. W 83. minucie Daniel Sturridge wyszedł sam na sam z Ulreichem i z zimną krwią przerzucił piłkę nad bramkarzem. Napastnik The Reds doznał jednak jakiegoś urazu podczas strzału i musiał opuścić boisko – był to chyba jedyny minus Liverpoolu w tym meczu.

Bayern Monachium – Liverpool 0:3 (0:2)

0:1 – Sadio Mane 7′
0:2 – Mohamed Salah 34′
0:3 – Daniel Sturridge 83′

Bayern Monachium: Sven Ulreich – Rafinha, Javi Martinez, Mats Hummels, David Alaba (79′ Marco Friedl), Thiago Alcantara (21′ Renato Sanches), Corentin Tolisso (72′ Arturo Vidal), Thomas Mueller, James Rodriguez (62′ Kingsley Coman), Franck Ribery, Robert Lewandowski.

Liverpool: Loris Karius – Trent Arnold (79′ Jon Flanagan), Dejan Lovren, Joel Matip (67′ Ragnar Klavan), Alberto Moreno, Jordan Henderson (68′ Daniel Sturridge, 87′ Dominic Solanke), Emre Can (46′ Adam Lallana), Sadio Mane (46′ Georginio Wijnaldum), Philippe Coutinho, Mohamed Salah (68′ Marko Grujić), Roberto Firmino (67′ Ryan Kent).

Poprzedni artykułZ Górnika Zabrze do Ruchu Chorzów – odważna dezycja Michała Rutkowskiego