bartosz salamon

Bartosz Salamon w nowym sezonie będzie reprezentował barwy beniaminka Serie A, Frosinone Calcio. 27-letni środkowy obrońca na zasadzie wypożyczenia przeszedł ze SPAL.

Dla polskiego obrońcy będzie to już dwunasty sezon gry we Włoszech i już ósmy klub. Urodzony w Poznaniu piłkarz gra w Italii od 2007 roku, gdy z Lecha Poznań przeszedł do Brescii. Potem reprezentował barwy takich klubów jak Foggia, AC Milan (nie doczekał się debiutu), Sampdoria, Pescara, Cagliari i SPAL. W tym ostatnim w zeszłym sezonie rozegrał 22 mecze ligowe.

Teraz 9-krotny reprezentant Polski został wypożyczony do beniaminka Serie A, Frosinone. W kontrakcie zawarto jednak klauzulę o obowiązkowym wykupieniu piłkarza, jeżeli spełnione zostaną określone warunki.

Bartosz Salamon w karierze 39 razy zagrał w Serie A, 126 razy w Serie B. W niższej klasie rozgrywkowej zdobył siedem goli i zaliczył cztery asysty. Również dziewięć razy grał w Pucharze Włoch, w którym raz wpisał się na listę strzelców.

SPAL z Polakiem w składzie ledwo utrzymało się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Od strefy spadkowej dzieliły ich tylko trzy punkty. Z kolei Frosinone zajęło trzecią lokatę (za Empoli i Parmą) w Serie B i awans do Serie A wywalczyło w barażach. Miasto Frosinone znajduje się w prowincji Lacjum, niedaleko Rzymu. Liczy 45 tys. mieszkańców, a stadion drużyny może pomieścić ponad 16. tys. kibiców.

Rozgrywki w Serie A ruszają 18 sierpnia. Frosinone swój pierwszy mecz zagra dwa dni później. Rywalem nowej drużyny Polaka będzie Atalanta Bergamo.


BONUS 100% DO 1000 PLN

LVbet bonus

  1. Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Dokonaj depozytu minimum 100 PLN.
  3. Odbierz równowartość nawet 1000 PLN.
  4. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.