Bartosz Salamon wypożyczony do SPAL

0
Bartosz Salamon

Bartosz Salamon w przyszłym sezonie będzie bronić barw beniaminka Serie A – SPAL 2013. Reprezentant Polski do tego klubu będzie wypożyczony z Cagliari Calcio.

O tym, że Bartosz Salamon nie wywalczy miejsca w pierwszym składzie Cagliari Calcio i musi sobie szukać nowego klubu, było wiadomo już od kilku tygodni. Początkowo spekulowano, że reprezentant Polski trafi do zespołu z Serie B, a wśród kandydatów wymieniano między innymi Brescię Calcio, w której środkowy obrońca grał już przed laty (Salamon był zawodnikiem tej drużyny w latach 2006-2013).

26-latek w poprzednim sezonie wystąpił w 15 meczach Serie A, jednak nie był w stanie przekonać do siebie trenera Cagliari, dlatego został wysłany na wypożyczenie. Salamon pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym we Włoszech, bowiem będzie bronić barw beniaminka Serie A – SPAL 2013. Środkowy obrońca ma być podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez

Salamon od 2006 roku występuje w drużynach z Półwyspu Apenińskiego, kiedy to z młodzieżowego zespołu Lecha Poznań wykupiła go Brescia. Defensor następnie grał w takich klubach jak Foggia, AC Milan, Sampdoria czy Pescara Calcio.

Piłkarz pochodzący z Poznania nie jest jedynym zawodnikiem, który przeniósł się z Cagliari do SPAL. Śladem Salamona poszedł Marco Borriello, który jednak do beniaminka Serie A przeszedł na zasadzie transferu definitywnego. 35-latek złożył podpis pod dwuletnim kontraktem.

Poprzedni artykułKluby, które w tym sezonie mogą stać się ulubionymi wśród kibiców!
Następny artykułPoważna kontuzja Guilherme. Może pauzować nawet 9 tygodni