Bartosz Bereszyński w jedenastce kolejki Serie A, dobre występy Polaków

0
Bartosz Bereszyński

Bartosz Bereszyński został wybrany do drużyny piątej kolejki Serie A, dobrze zaprezentowali się także inni reprezentanci Polski.

Sampdoria tylko zremisowała wyjazdowe spotkanie z Hellasem Verona, ale obaj grający w tym meczu reprezentanci Polski zebrali dobre oceny. Chwalony był głównie Bartosz Bereszyński, który w plebiscycie portalu Whoscored.com został wybrany do najlepszej drużyny minionej kolejki. Włoskie media oceniły występ prawego obrońcy na 6,5 w dziesięciopunktowej skali, natomiast Karol Linetty otrzymał solidną szóstkę. Trener Sampdorii w pierwszych spotkaniach sezonu nie stawiał na Bereszyńskiego, ale niewykluczone, że dobry środowy występ zapewni Polakowi miejsce w pierwszym składzie.

Na znacznie mniej minut na murawie w ostatniej kolejce liczyć mogli Polacy grający w Napoli. Piotr Zieliński pojawił się na boisku w 73 minucie zmieniając Marka Hamsika, a Arkadiusz Milik osiem minut później zastąpił Driesa Mertensa. Mimo tego, że pomocnik reprezentacji Polski nie miał wiele czasu na pokazanie umiejętności zebrał dobre oceny za wywalczenie rzutu karnego w doliczonym czasie gry.

Dobrze został oceniony także występ Thiago Cionka. Co prawda Spal przegrał 2:0 wyjazdowe spotkanie z Milanem, ale występujący na prawej stronie trzyosobowego bloku defensywnego podopieczny Adama Nawałki został wybrany najlepszym graczem drużyny w tym meczu.

Kolejne minuty w barwach Juventusu odnotował Wojciech Szczęsny. Mistrzowie Włoch po trudnym spotkaniu wygrali z Fiorentiną, a były gracz między innymi Arsenalu znów zachował czyste konto.