Aymeric Laporte graczem Manchesteru City

0
aymeric-laporte-bilbao-city

Jak podała oficjalna strona baskijskiego Athletic, Aymeric Laporte wpłacił klauzulę odstępnego wynoszącą 65 milionów euro, rozwiązując kontrakt z klubem i stał się wolnym zawodnikiem.

Należy jednocześnie zakładać, że jeszcze dziś lub jutro Aymeric Laporte zostanie przedstawiony jako nowy zawodnik Manchesteru City. 24-letni stoper już pożegnał się ze swoimi kibicami za pomocą mediów społecznościowych.

Do całej mojej rodziny Athletic.

Tyle do powiedzenia w zaledwie kilku zdaniach…

Chciałbym podziękować za wszystko co mi daliście. Przybyłem tu jako dziecko i dorosłem jako człowiek i piłkarz. Moje pożegnanie wiąże się z nowym wyzwaniem w mojej piłkarskiej karierze. Nie chcę powiedzieć żegnajcie, ale do zobaczenia wkrótce. Opuszczam unikalny, wyjątkowy klub, którego nigdy nie zapomnę.

Jak podają angielskie media 23-letni Aymeric Laporte w niedzielę przeszedł testy medyczne, a we wtorek ma być przedstawiony oficjalnie jako nowy zawodnik Manchesteru City. Mierzący 191 centymetrów Francuz rozegrał dla Athletic 161 spotkań w Primera Division, w których zdobył siedem goli. Przez pięć sezonów był ostoją defensywy ekipy z Bilbao.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułAli Gabr drugim egipskim stoperem West Bromu
Następny artykułDavid Beckham i jego klub dołączają do MLS