Aubameyang zdradził, dlaczego wybrał reprezentację Gabonu

0

Pierre-Emerick Aubameyang mógł wybierać w reprezentacyjnych “ofertach” – napastnik Arsenalu mógł bronić francuskich, bądź hiszpańskich barw, ale zdecydował się na grę dla reprezentacji Gabonu. Zawodnik na łamach oficjalnej strony internetowej “Kanonierów” zdradził, dlaczego podjął taką, a nie inną decyzję.

Pierre-Emerick Aubameyang urodził się we Francji, a jego matka jest Hiszpanką – to bez wątpienia otwierało przed nim szansę na grę dla którejś z reprezentacji tego kraju. Obecny napastnik Arsenalu podjął jednak mało popularną decyzję i zdecydował się na reprezentowanie barw Gabonu.

Głównym powodem takiej decyzji było to, że jego ojciec, Pierre Aubameyang, przez ponad 20-lat grał w reprezentacji Gabonu i zanotował w niej 80 występów, a także był jej kapitanem. Popularny “Auba” na łamach oficjalnej strony Arsenalu przyznał, że podążanie śladem ojca było kluczowe:

– Podjąłem tę decyzję za młodu, gdy jeszcze dorastałem. Zawodnicy często poświęcają dużo czasu na podjęcie odpowiedniej decyzji, ale dla mnie wybór był jasny. Chciałem podążać śladem ojca. Mogłem wybrać Hiszpanię lub Francję, dla której grałem w drużynie do lat 21. Zdałem sobie jednak sprawę, że chcę robić to, co mój ojciec.

Aubameyang aktualnie miał przebywać na zgrupowaniu reprezentacji Gabonu, ale ze względu na rodzinną tragedię – śmierć babci – nie pomoże swoim rodakom w towarzyskim turnieju w Tajlandii.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułDani Alves – Nie kryję podziwu dla Guardioli i chęci gry w Premier League
Następny artykułRonald Koeman stoi przed trudnym zadaniem – odbudowaniem reprezentacji Holandii