Ashley Cole, Steward Downing i Robbie Keane? Ambitne plany Harry’ego Redknappa

0

Harry Redknapp obecnie jest trenerem Birmingham City. Niezwykle doświadczony oraz utytułowany szkoleniowiec zamierza sprowadzić do klubu zawodników mających przeszłość w czołowych europejskich zespołach. Ashley Cole, Steward Downing i Robbie Keane mogą zagrać w jednym klubie.

70-letni trener przejął klub z Birmingham w kwietniu tego roku. “Blues” byli blisko spadku na trzeci poziom rozgrywkowy w Anglii, ale rzutem na taśmę utrzymali się w Championship. Teraz Harry Redknapp chce powalczyć o awans do elity, a pomóc w tym mają mu doświadczeni zawodnicy.

W mediach przewijają się takie nazwiska, jak Ashley Cole, Steward Downing i Robbie Keane. Redknapp przyznał, że Cole swego czasu był najlepszym zawodnikiem świata na swojej pozycji. 36-latek od stycznia 2016 roku jest zawodnikiem Los Angeles Galaxy, do którego przeszedł z AS Roma.

– Cole był najlepszym lewym obrońcą kilka lat temu. Był po prostu fantastycznym zawodnikiem.Obecnie jest w Stanach Zjednoczonych. Nie wiem, jakie są plany Ashleya. Jego imię zostało wspomniane w rozmowie ze mną. Gdy masz szansę na pozyskanie kogoś takiego, to nie możesz się tym nie zainteresować.

Bez klubu pozostaje Keane, który również znajduje się kręgu zainteresowań Birmingham City. 37-latek jest wolnym agentem od pierwszego stycznia 2017 roku, kiedy to rozwiązał kontrakt z obecnym zespołem Cole'a – Los Angeles City.
Najmłodszy z tych zawodników to Downing. 32-latek w poprzednim sezonie bronił barw Middlesbrough, z którym spadł z Premier League. Redknapp wprawdzie jest zainteresowany tymi graczami, to jednak stwierdził, z żadnym z nich nie prowadzi negocjacji.

– Oni nie są jeszcze po drugiej stronie rzeki. Do Portsmouth przechodziłem w podobnej sytuacji. Sprowadziłem wówczas Paula Mersona, Steve’a Stone’a oraz Tima Sherwooda i wygraliśmy ligę. Chcę wymieszać ich doświadczenie z młodymi piłkarzami.

Poprzedni artykułWychowanek Juventusu w Ekstraklasie? Pasquato blisko Legii!
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 194