Artur Sobiech podpisał kontrakt z SV Darmstadt

0

Kilka godzin po medialnych spekulacjach Artur Sobiech znalazł nowy klub. Reprezentant Polski, podobnie jak w poprzednim sezonie, będzie występował na zapleczu niemieckiej Bundesligi. Jego nowym pracodawcą będzie SV Darmstadt.

Artur Sobiech od pierwszego lipca pozostawał bez klubu. Wcześniej środkowy napastnik, począwszy od 2011 roku, występował w Hannoverze 96, ale włodarze tego klubu nie zdecydowali się przedłużyć wygasającego 30 czerwca 2017 roku kontraktu.

W czwartek w mediach pojawiły się spekulacje na temat potencjalnych nowych pracodawców zawodnika pochodzącego z Rudy Śląskiej. Wśród zainteresowanych klubów wymieniano SV Darmstadt i Dynamo Drezno. Bardziej zdecydowani na zakontraktowanie Sobiecha mieli być włodarze klubu z Darmstadt i tak faktycznie było. Sprawa potoczyła się błyskawicznie, bowiem wychowanek Grunwaldu Ruda Śląska jeszcze w czwartek złożył podpis pod umową.

Sobiech został oficjalnie zaprezentowany oraz poinformowano, iż jego kontrakt będzie obowiązywać przez dwa lata, czyli do 30 czerwca 2019 roku. Reprezentant Polski zdążył już wyrazić radość z powodu znalezienia nowego klubu.

Jestem szczęśliwy, że będę grać dla drużyny “Lilien”. Udało się sfinalizować rozmowy z klubem i czekam na start sezonu w drugiej Bundeslidze.

Na temat nowego zawodnika SV Darmstadt wypowiedział się również trener tego zespołu, Torsten Frings:

– Artur Sobiech jest graczem, który już udowodnił swoją wartość w Niemczech. Jesteśmy szczęśliwi, że przystał na naszą ofertę.

SV Darmstadt jest drugim zagranicznym, a zarazem niemieckim klubem w dotychczasowej karierze Sobiecha. Polak przed wyjazdem za granicę grał dla Polonii Warszawa i Ruchu Chorzów.

Poprzedni artykułSemir Stilić nie jest już zawodnikiem Wisły Kraków
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 195