Artur Sobiech blisko nowego klubu

0

Artur Sobiech od pierwszego lipca pozostaje bez pracodawcy. Wszystko wskazuje, że napastnik pozostanie w Niemczech, bowiem poważne zainteresowanie jego usługami wykazuje SV Darmstadt.

Reprezentant Polski na wyjazd na zachód zdecydował się w 2011 roku, kiedy to zamienił Polonię Warszawa na Hannover 96. Z transferem Artura Sobiecha wiązano duże nadzieje (Polak kosztował niemiecki klub 1,1 miliona euro), ale środkowy napastnik niekoniecznie spełnił pokładanie w nim oczekiwania.

Sobiech w drużynie z Hannoveru grał przez sześć lat – miał okazję występować chociażby w Lidze Europy, aby kilkanaście miesięcy później grać na zapleczu Bundesligi. Zawodnik pochodzący z Rudy Śląskiej ma za sobą przeciętny, aby nie powiedzieć słaby sezon. 27-latek w barwach Hannoveru 96 wystąpił w 25 spotkaniach, w których tylko trzykrotnie wpisał się na listę strzelców.

Włodarze klubu najwidoczniej nie byli zadowoleni z gry Sobiecha i po sześciu latach postanowiono nie przedłużać z nim wygasającego 30 czerwca 2017 roku kontraktu. Polak łącznie w barwach “Die Roten” rozegrał 145 meczów. Jego bilans to 28 bramek i dziewięć asyst.

Sobiech najprawdopodobniej w ciągu najbliższych dni znajdzie nowy klub. Zainteresowanie pozyskaniem napastnika wykazują takie kluby jak SV Darmstadt czy Dynamo Drezno. Jak informuje dziennikarz Przeglądu Sportowego, Piotr Wołosik, Sobiech w piątek podpisze kontrakt z drużyną z Darmstadt.

Trenerem spadkowicza z Bundesligi jest dobrze znany Torsten Frings. Były zawodnik między innymi Bayernu Monachium czy Werderu Brema ma być pomysłodawcą zatrudnienia Sobiecha w Darmstadt.

Poprzedni artykułRoberto Baggio – Nauczyłem się żyć z bólem
Następny artykułLiga Europy – w komplecie przejść dalej