Arkadiusz Głowacki Paweł Brożek

Na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej Arkadiusz Głowacki i Paweł Brożek pożegnali się z kibicami Wisły Kraków. Nie zabrakło podziękowań, pięknych słów i łez wzruszenia.

Arkadiusz Głowacki do Krakowa trafił w 2000 roku i od tego czasu z dwuletnią przerwą na grę dla Trabzonsporu zebrał 411 występów dla Wisły. Przygoda Pawła Brożka z klubem trwa jeszcze dłużej, bowiem Wisła sprowadziła go w czasach juniorskich, a on po zagranicznych wojażach również zdecydował się na powrót do Krakowa. W barwach “Białej Gwiazdy” rozegrał 370 spotkań, podczas których strzelił 153 bramki i zanotował 70 asyst. 35-letni napastnik siedmiokrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, wyśmienity obrońca tej sztuki dokonał sześć razy. Dziś oba Panowie zostali pożegnani przez klub w piękny sposób, a na specjalnej konferencji prasowej podsumowali wiele lat spędzonych przy Reymonta:

– To pewien symbol, że odchodzę z moim prawdziwym przyjacielem. Cały okres gry dla Wisły to coś niesamowitego. Nigdy pod względem sportowym nie przydarzy mi się nic piękniejszego. Nie będę już zawodowo grać w piłkę, zostaje mi liga biznesu. Co do zespołu olbojów “Białej Gwiazdy”, to obawiam się, że nie wywalczyłbym sobie miejsca w składzie – mówił Arkadiusz Głowacki, który w trakcie pożegnania nie był w stanie powstrzymać łez.

– Dziękuję za wszystkie dni, które tu spędziłem. Za to, że mogłem być częścią Wisły Kraków, za wszystkie występy u boku Arka. Przepraszam za momenty, w których byłem szorski. Będziemy zawsze pamiętać każdą chwilę spędzoną w tym klubie. Chciałbym się pożegnać z kibicami z wysokości murawy. Mam nadzieję, że dostanę chociaż kilka minut, by zrobić to w odpowiedni sposób. Co do mojej przyszłości, to na razie nie mam żadnych propozycji. Przy wyborze nowego klubu na pewno wezmę pod uwagę zdanie żony – nie ukrywał Paweł Brożek.


Piłkarze Lecha Poznań kolejne ligowe spotkanie rozegrają już w niedzielę, a tym razem zmierzą się z Wisłą Kraków na wyjeździe. Według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet faworytem tego mecz ubędą goście – kurs na ich wygraną wynosi 2,45. Remis wyceniany jest na 3,20, natomiast zwycięstwo “Białej Gwiazdy” na 2,85.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł