Arka i Legia ukarane za finał Pucharu Polski

0
puchar polski

W czwartek w siedzibie PZPN odbyło się posiedzenie Komisji Dyscyplinarnej, na którym podjęto decyzje w związku z niewłaściwym zachowaniem kibiców podczas finału Pucharu Polski. Arka Gdynia i Legia Warszawa słono zapłacą za wydarzenia z 2 maja!

Finał Pucharu Polski rozegrany na PGE Narodowym w Warszawie zostanie zapamiętany na długo. Niestety nie ze względu na przebieg meczu, który wygrała Legia, a na zachowanie kibiców. W drugiej połowie gry z powodu odpalonych na sektorze “Wojskowych” rac arbiter Piotr Lasyk był zmuszony do przerwania spotkania, ale nie było to jedyne tego typu wydarzenie. Nieco później znowu użyto środków pirotechnicznych – z sektora Arki zaczęto wystrzeliwać race, a piłkarze musieli poczekać ze wznowieniem gry, na ich wyniesienie przez służby porządkowe. Komisja Dyscyplinarna PZPN tydzień po wyżej wymienionych zdarzeniach podjęła decyzję o ukaraniu obu klubów – szczegóły znajdziecie poniżej.

Kara dla klubu Arka Gdynia:
– kara zasadnicza zakazu rozgrywania meczów z udziałem publiczności na całym obiekcie sportowym w miejscowości będącej siedzibą klubu w rozgrywkach Pucharu Polski 2018/2019 w wymiarze jednego roku;
– kara zakazu wyjazdów zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie w rozgrywkach Pucharu Polski 2018/2019 w wymiarze jednego roku oraz w meczu o Superpuchar Polski w roku 2018 roku;
– kara zakazu wyjazdu zorganizowanych grup kibiców na mecze piłkarskie w rozgrywkach Ekstraklasy do końca 2018 roku;
– kara pieniężna w wysokości 200.000 zł.

Kara dla klubu Legia Warszawa:
– kara pieniężna w wysokości 100.000 zł.

Piłkarze Legii kolejne spotkanie ligowe rozegrają już w niedzielę o godzinie 18:00. Tym razem czeka na nich bardzo trudne zadanie, bowiem zmierzą się przed własną publicznością z Górnikiem Zabrze. Według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą gospodarze – kurs na ich wygraną wynosi 1,61. Remis wyceniany jest na 3,75, a zwycięstwo graczy Marcina Brosza na 5,50.