Arka Gdynia podpisała kontrakt z byłym mistrzem świata U-17

0

Wprawdzie zimowe okienko transferowe się już zakończyło, to jednak kluby wciąż mogą pozyskiwać zawodników. Warunek jest jeden – oni muszą być bez pracodawcy. Z takiej możliwości skorzystała Arka Gdynia, która we wtorek na oficjalnej stronie poinformowała, że ich piłkarzem został Enrique Esqueda.

Enrique Esqueda od kilku tygodni trenuje z Arką Gdynia, której sztab szkoleniowy nie zamierzał podejmować pochopnej decyzji i dokładnie przyjrzał się temu zawodnikowi. Koniec końców jednak podjęto decyzję o dołączeniu go do oficjalnej kadry i podpisaniu z nim kontraktu. 29-latek z klubem z Trójmiasta związał się umową, która będzie obowiązywać do końca obecnego sezonu.

Środkowy napastnik ma za sobą bogatą karierę w reprezentacji, szczególnie jeśli chodzi o rozgrywki juniorskie – w 2005 roku wraz z drużyną do lat 17 został mistrzem świata, a dwa lata później wraz z zespołem U-23 zajął trzecie miejsce w Igrzyskach Panamerykańskich w Rio de Janeiro, przy okazji zostając królem strzelców. W seniorskiej reprezentacji Meksyku zanotował dziewięć występów, ale ostatni raz zagrał w niej w 2015 roku.

Ostatnie miesiące nie były najbardziej udane dla zawodnika, który posiada także hiszpański paszport. Od lipca 2016 roku do stycznia 2017 roku pozostawał bez klubu. Następnie został zatrudniony przez Chiapas FC, w którym grał wyłącznie do lipca – od tego czasu, aż do przejścia do Arki Gdynia był bezrobotny.

Esqueda szansę na oficjalny debiut w Arce Gdynia może otrzymać już w ciągu najbliższych dni. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego pierwszy mecz w 2018 roku zagrają 11 lutego. Arka na własnym stadionie zmierzy się z Lechem Poznań – w ofercie Fortuny kurs na ich wygraną wynosi @ 3.55.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykułRadość na Emirates, smutek na Stamford Bridge – wnioski po 26. kolejce Premier League
Następny artykułHeynckes – Według mnie Real wyeliminuje PSG