Arka Gdynia dokonała pierwszego zimowego wzmocnienia

0
arka-gdynia

Arka Gdynia jest jednym z pierwszych klubów występujących w LOTTO Ekstraklasie, które rozpoczęły już transferową ofensywę w zimowym okienku. Włodarze klubu z Trójmiasta w piątek pochwalili się pierwszym wzmocnieniem.

Arka Gdynia po 20. kolejkach LOTTO Ekstraklasy zajmuje szóste miejsce w tabeli, w związku z czym włodarze klubu mogą być zadowoleni z wyników podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego. To także powoduje, że w Gdyni nie mówi się o rewolucji kadrowej – drużyna w zimowym okienku zostanie wzmocniona jedynie o pojedynczych zawodników, a jednym z nich jest już oficjalne zaprezentowany Andrij Bohdanow.

27-letni pomocnik ma za sobą bogatą przeszłość – swego czasu był on piłkarzem czołowych ukraińskich klubów: Metalista Charkow czy Dynama Kijów. Dodatkowo na swoim koncie na jeden występ w reprezentacji Ukrainy.

Bohdanow od sierpnia 2016 roku był piłkarzem Olimpiku Donieck. Pomocnik w tym sezonie radził sobie bardzo przyzwoicie – w 17 ligowych występach na listę strzelców zapisał się dwa razy, a do tego dołożył jedną asystę. Ukrainiec z Arką Gdynia związał się półrocznym kontraktem – po tym okresie istnieje możliwość jego przedłużenia.

Nowy nabytek na oficjalny debiut w barwach Arki Gdynia będzie musiał czekać ponad miesiąc. Rywalizacja w LOTTO Ekstraklasie w 2018 roku rozpocznie się w lutym, a gdańszczanie pierwsze spotkanie zagrają z Lechem Poznań (11 lutego). U bukmachera Fortuna kurs na ich wygraną wynosi @ 2.90.


Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!

baner-fortuna-gol

Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 300
Następny artykułFantasy Premier League – podsumowanie 22 kolejki z ligą Gol.pl!