Antonio Conte blisko nowej umowy z Chelsea

0
antonio-conte

Antonio Conte jest  o krok od przedłużenia swojego kontraktu z londyńską Chelsea. Nowa umowa ma być oczywiście nagrodą za doskonały sezon w Premier League w wykonaniu The Blues.

Życie bywa przewrotne. Jeszcze kilka dni temu angielskie media informowały o tym, że Włoch, sfrustrowany brakiem wzmocnień, może odejść z klubu. Wskazywały nawet jego następcę, na którego typowały byłego szkoleniowca FC Barcelony – Luisa Enrique.

Dziś już wiemy, że raczej nie będziemy świadkami czarnego scenariusza, a Antonio Conte otrzyma znaczącą podwyżkę. Obecny kontrakt szkoleniowca wygasa w czerwcu 2019 roku i na jego mocy zarabia on około 5 milionów funtów. Nowa umowa zagwarantuje mu podwojenie zarobków i będzie obowiązywała do 2021 roku. Dzięki temu zostanie najlepiej zarabiającym menadżerem w historii klubu ze Stamford Bridge.

Nowy kontrakt pod pewnymi warunkami

Umowę negocjują Marina Granovskaia (CEO Chelsea) i przedstawiciel szkoleniowca – Federico Pastorello. Jeśli strony dojdą do porozumienia Conte podpisze nową umowę zaraz po powrocie z wakacji, podczas prywatnego spotkania z właścicielem The Blues – Romanem Abramowiczem.

roman-abramowicz

Warunek jaki stawia opiekun Chelsea jest jeden, ale czytelny. Domaga się kilku transferów w letnim oknie transferowym. Bez gwarancji wzmocnień może dojść do zerwania rozmów.

Wydaje się jednak, że widząc jak świetną robotę w Londynie wykonuje Conte, Abramowicz bez problemu sięgnie głębiej do kieszeni i spełni oczekiwania Włocha. Media podają, że The Blues mogą wydać na wzmocnienia nawet dwieście milionów funtów.

Od dłuższego czasu mówi się o transferze Romelu Lukaku. Everton szaleje na rynku transferowym wydając grube miliony funtów, a Belg wciąż jest w ekipie The Toffies. Jednak nie ma co się dziwić opieszałości ze strony mistrzów Anglii. 100 milionów funtów jakie ma nadzieję otrzymać za swojego gracza Everton, to nawet dla takiego potentata jak Chelsea poważny wydatek. Zaczyna to trochę przypominać operę mydlaną, ale okna transferowe niejednokrotnie przerabiały takie historie.

Kolejnym graczem, którego bardzo chciałby w zespole Conte jest Alex Sandro z Juventusu Turyn. Chelsea złożyła już jedną ofertę za tego zawodnika, jednak została ona odrzucona. Jednak wiele zależy od samego gracza:

– Odrzuciliśmy ofertę za Alexa Sandro, ale nie wiem jakie jest zdanie samego zawodnika. Gracze są panami własnego losu. Nie będziemy nikogo trzymać na siłę – powiedział dyrektor generalny Juventusu – Giuseppe Marotta

alex-sandro

Chelsea ponoć interesuje się też osobą Marco Verrattiego. Co prawda wiele wskazuje na to, że latem opuści on Paryż (sam zawodnik zasygnalizował to władzom klubu), to jednak o reprezentanta Włoch zabiega kilka innych zespołów z Barceloną na czele.

Poprzedni artykułRonaldinho – List do młodszego siebie
Następny artykułME U-21 – Salut Saul i remis outsiderów