Antonio Conte podpisał nową umowę z Chelsea

0

Antonio Conte wciąż będzie trenerem Chelsea Londyn. Włoski szkoleniowiec na mocy nowej umowy z klubem ze Stamford Bridge może liczyć na sowitą podwyżkę.

Od kilku tygodni spekulowano na temat nowej umowy Antonio Conte. Włoski trener nie śpieszył się jednak, bowiem chciał wynegocjować spore środki na letnie transfery. Najprawdopodobniej mu się to udało, bowiem oficjalnie poinformowano, że 47-latek podpisał nowy kontrakt. Oto, co Conte miał do powiedzenia po parafowaniu nowego porozumienia:

– Cieszę się, że podpisaliśmy nową umowę. W pierwszym roku pracowaliśmy bardzo ciężko, by osiągnąć coś niesamowitego. I jestem dumny, że udało nam się to zrobić. Teraz musimy jednak to podtrzymać. Kibice dali mi już mnóstwo wsparcia. To ważne, żeby dalej tak to wyglądało.

Sytuacja jest o tyle ciekawa, że długość umowy Conte z Chelsea Londyn pozostaje taka sama i trenera pochodzącego z Lecce wciąż obowiązuje kontrakt do 30 czerwca 2019 roku. Różnica jest jednak taka, że jego zarobki mają zdecydowanie wzrosnąć.

Były trener Juventusu Turyn, a następnie selekcjoner włoskiej reprezentacji, w Chelsea Londyn pracuje od pierwszego lipca 2016 roku. Conte może być zadowolony ze swoich osiągnięć, bowiem w poprzedniej kampanii wraz z popularnymi “The Blues” sięgnął po triumf w Premier League. Wcześniej 45-latek zdobył Mistrzostwo Włoch z turyńskim zespołem.

Poprzedni artykułRuch Chorzów rozpoczął transferową karuzelę
Następny artykułEldin Jakupović dołączył do Leicester City