Anglicy lepsi od Polaków w finale Amp Futbol Cup

0
bartek-messi-łastowski
fot. Piotr Kucza

W ten weekend w Warszawie odbyła się szósta edycja Amp Futbol Cup – międzynarodowego turnieju piłkarzy po amputacjach. Do stolicy przybyły ekipy Anglii, Francji, Irlandii, Grecji i Japonii.

Zmagania w Warszawie były częścią tego co przez prawie miesiąc działo się w całej Europie w związku z Amp Futbolem. Trzynaście krajów, trzynaście różnego rodzaju eventów – mecze seniorów, juniorów, obozy treningowe, różnego rodzaju turnieje. To wszystko w towarzystwie gwiazd światowego futbolu takich jak choćby Robert Lewandowski, Cafu, Pauleta, Damien Duff, Renato Sanchez czy Kevin de Bruyne.

lewandowski-amp-futbol

W turnieju w Warszawie ostatecznie triumfowała Anglia po zwycięstwie nad Polską 1:0. Trzecie miejsce zajęła Japonia po zwycięstwie nad Irlandią 2:0, a piąte Francja po wygranej z Grecją 4:0.

Polska zaczęła turniej w doskonałym stylu, zwyciężając Grecję aż 11:0. Drugim rywalem w grupie byli goście z Kraju Kwitnącej Wiśni. Kolejna wygrana sprawiła, że nasi zawodnicy pewnie zameldowali się w półfinale. Tam czekała już na naszych reprezentacja Irlandii. Znów zwycięstwo, tym razem 4:1 i Polacy osiągnęli finał imprezy.

amp-futbol-cup-2017
Foto: Bartłomiej Budny

Ostateczna potyczka była małym rewanżem za zeszłoroczny półfinał Amp Futbol Cup 2016.  Wtedy to pokonaliśmy wielką Anglię 5:2! Rywale to jeden najlepszych zespołów Europy, wielokrotni medaliści mistrzostw świata. Dzięki tamtej wygranej nasza reprezentacja wyprzedziła Anglię w rankingu EAFF i była umieszczona w pierwszym koszyku podczas losowania grup mistrzostw Europy 2017. Synowie Albionu po tamtej porażce zmienili trenera, przywrócili do kadry jedną z największych gwiazd – Mickiego Chambersa i całkowicie zmodyfikowali przygotowania do tegorocznych spotkań.

Reprezentacja Polski:

Bramkarze: Łukasz Miśkiewicz (Kuloodporni Bielsko-Biała), Jakub Popławski (Gloria Varsovia).

Obrońcy: Rafał Bieńkowski (GKS Góra), Mariusz Krzempek (Kuloodporni Bielsko-Biała), Adrian Stanecki (Gloria Varsovia), Przemysław Świercz (Husaria Kraków).

Pomocnicy: Mateusz Kabała (Husaria Kraków), Krystian Kapłon (Husaria Kraków), Krzysztof Wrona (Kuloodporni Bielsko-Biała), Sebastian Ziółkowski (GKS Góra).

Napastnicy: Bartosz Łastowski (Kuloodporni Bielsko-Biała), Tomasz Miś (Husaria Kraków), Jakub Kożuch (Gloria Varsovia).

Trenerem zespołu jest Marek Dragosz.

Podsumowując, turniej można uznać za bardzo udany. Świetna gra naszych napawa optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Turniej odbędzie się od 1. do 10. października w Riva w Turcji.

Jak chcecie zobaczyć jak grają chłopaki w Amp Futbol, to zapraszamy do oglądnięcia materiału.

 

Poprzedni artykułBłyskawiczny VIP na Skrillu – super oferta dla Czytelników Gol.pl!
Następny artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 186