Andres Iniesta może odejść z Barcelony?

0
Andres Iniesta

Czy Andres Iniesta może opuścić Camp Nou i związać się z innym klubem? Wszystko wskazuje na to, że piłkarz ma coraz większe wątpliwości co do swojej przyszłości.

Kontrakt legendy “Dumy Katalonii” obowiązuje do końca czerwca przyszłego roku. Rozmowy dotyczące przedłużenia umowy z pomocnikiem trwają już jakiś czas, ale obie strony nadal nie doszły do porozumienia. Ostatnie wypowiedzi Andresa Iniesty mogą wskazywać, że piłkarz poważnie myśli o zmianie otoczenia:

– Nie przedłużyłem jeszcze kontraktu z Barceloną. W ostatnim czasie doświadczyłem wiele rzeczy, których do tej pory nie znałem. Wydaje mi się, że to normalne, ale takiego scenariusza jeszcze trzy lata temu nie byłbym w stanie sobie wyobrazić. Mogę tylko powiedzieć, że myślę o przyszłości poważniej, niż kiedykolwiek wcześniej.

W wywiadzie dla El Pais Hiszpan wypowiedział się także na tematu przegranego dwumeczu z Realem, którego stawką był Superpuchar Hiszpanii:

– Real to świetna drużyna, grają tam najlepsi piłkarze na świecie. Porażka w dwumeczu jednak była dla nas bolesna. To była dla nas pierwsza szansa na zdobycie tytułu w nowym sezonie i bardzo tego chcieliśmy. Takie porażki generują wątpliwości co do wszystkiego wokół. Do tego skumulowały się sytuacje, które pojawiały się w ostatnich tygodniach. Przed nami teraz spore wyzwanie, by wrócić i znów dobrze wykonywać naszą pracę.

Na koniec Iniesta skomentował sprawę kryzysu w szkółce Barcelony, La Masii:

– To skomplikowane. W ostatnich latach wyrobiliśmy niesamowita normę. Klub nie może jednak zmieniać swojej filozofii, stracić zaufania do młodzieży, do ludzi, którzy zostali wychowani w tym klubie. Myślę, że czasem lepiej jest poszukać rozwiązania problemu w szkółkach, niż starać się zaradzić temu na rynku transferowym, który w ostatnim czasie żyje wielką inflacją.

Poprzedni artykułHans-Joachim Watzke – Propagowanie wielkich celów publicznie nie pomaga w wygraniu meczu
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Legia z pierwszą w sezonie wygraną na wyjeździe