Alex McLeish zostanie selekcjonerem reprezentacji Szkocji

0

Wszystko wskazuje, że Szkocki Związek Piłki Nożnej (SFA) znalazł już trenera dla narodowej reprezentacji. Dobrze poinformowany portal “SkySports” zawiadomił, że nowym selekcjonerem reprezentacji Szkocji zostanie Alex McLeish.

Alex McLeish w piątek ma zostać zaprezentowany jako nowy selekcjoner reprezentacji Szkocji. Wtedy ma się odbyć konferencja prasowa w Hampden Park. 59-latek ma już doświadczenie w tej roli – po raz pierwszy trenerem tej kadry narodowej został w 2007 roku.

Ta przygoda nie była dla niego zbyt udana, bowiem zakończyła się po niespełna roku. Reprezentacja Szkocji nie wywalczyła przepustki na mistrzostwa Europy, które w 2008 roku odbyły się w Austrii i Szwajcarii, a McLeish postanowił zrezygnować z tej funkcji. Następnie został trenerem Birmingham City.

McLeish po 11 latach znów przejmie stery w reprezentacji Szkocji. Według informacji “SkySports” SFA podpisze z nim kontrakt, który będzie obowiązywać do końca 2020 roku. Głównym celem nowego selekcjonera będzie wywalczenie przepustki na mistrzostwa Europy, które odbędą się za dwa lata.

59-latek w przeszłości był trenerem takich klubów, jak: Genk, Aston Villa, wyżej rzeczone Birmingham City, Rangers czy Aberdeen. Szkot przez ostatnie prawie dwa lata jest bezrobotny – ostatni raz pracował w egipskim Zamalek SC, z którym pożegnał się w maju 2016 roku.

Jego drugi debiut w roli selekcjonera reprezentacji Szkocji będzie miał miejsce 23 marca. Wtedy kadra narodowa zmierzy się z Kostaryką – cztery dni później, także w meczu towarzyskim, zagra przeciwko reprezentacji Węgier.


Zarejestruj konto na LVbet za pośrednictwem Gol.pl!

baner-lvbet-gol-728x90

PRZEZSky Sports
Poprzedni artykułJasmin Burić – Chcę zagrać z Lechem Poznań w Lidze Mistrzów
Następny artykułKiełpin będzie walczył o miejsce w bramce Wisły Płock