#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 305

0
Propozycje typów

Piłkarska niedziela przed nami, a czeka nas hit obecnej kolejki, a mianowicie pojedynek Liverpoolu z Manchesterem City. Która drużyna okaże się zwycięska? Czy Jurgen Klopp zdoła postawić się Pepowi Guardioli i przerwie jego znakomitą passę? Poniżej przedstawiam propozycje typów do tego meczu wraz z analizami.

LIVERPOOL

Podopieczni Jurgena Kloppa są na dobrej drodze do tego, by zapewnić sobie na koniec sezonu grę w Lidze Mistrzów. Co prawda jeszcze długa droga do końca rozgrywek, ale na chwilę obecną zajmują 4. pozycję z dorobkiem 44 punktów. Do drugiego Manchesteru United mają stratę zaledwie trzech oczek, zatem mają spore szanse na to, żeby na koniec sezonu znaleźć się nawet w pierwszej trójce. Za nimi jednak z 41 punktami (stan na sobotę przed kolejką) znajdują się Koguty, które z pewnością ostrzą pazury na grę premiowaną w LM. Nie można też zapomnieć o Arsenalu, który jak zawsze ma chrapkę na miejsce w TOP4 i grę w Lidze Mistrzów. The Reds muszą zatem pilnować swojego miejsca w tabeli, bo każda porażka może ich oddalić od ewentualnej gry w europejskich pucharach.

W poprzedniej ligowej kolejce drużyna Jurgena Kloppa zaliczyła zwycięstwo na wyjeździe 2:1 z ekipą Burnley. Bohaterem pierwszego strzelonego wówczas gola ze strony The Reds był Mane, który w 61. minucie zdobył swoją piątą bramkę w lidze w tym sezonie. Drugą bramkę z kolei strzelił estoński obrońca Ragnar Klavan, który może mieć problem z utrzymaniu składu po przyjściu Virgila Van Dijka. W poprzedni piątek The Reds mierzyli swe siły z Evertonem w Derbach Liverpoolu, które rozgrywane były w ramach Pucharu Anglii. Już w pierwszej połowie wyszli na prowadzenie po rzucie karnym wykonywanym przez Milnera, ale w drugiej części spotkania w 67. minucie stracili gola. Emocji jednak nie zabrakło, bo w 84. minucie zwycięską bramkę dla The Reds strzelił nie kto inny, a debiutujący w barwach Liverpoolu holenderski obrońca Virgil Van Dijk!

MANCHESTER CITY

Po drugiej stronie mamy podopiecznych Pepa Guardioli, którzy wciąż są niepokonani. W lidze krajowej mają na swym koncie aż dwadzieścia zwycięstw i tylko dwa remisy. Nad drugim Manchesterem United mają przewagę aż piętnastu punktów i chyba już nic nie jest w stanie ich powstrzymać przed zdobyciem mistrzostwa. No chyba, że nastanie katastrofa, zaczną przegrywać wszystkie spotkania z rzędu, a inna drużyna zacznie wygrywać mecz za meczem. Bądźmy jednak szczerzy, taki scenariusz choć teoretycznie mógłby się wydarzyć, to jest mało prawdopodobny. Pep Guardiola skupia się teraz chyba tylko na tym, aby zakończyć sezon z jak największą ilością spotkań bez porażki. Kto wie, może wpiszą się historię i powtórzą wyczyn The Invincibles.

W poprzedniej kolejce The Citizens ograli ekipę Watford 3:1. Na listę strzelców wpisali się wówczas Sterling i Aguero, a jeden gol padł po samobóju rywali. Od poprzedniej kolejki minęło 11 dni, a w tym czasie Obywatele mierzyli swe siły jeszcze w Pucharze Anglii i Carabao Cup. W tym pierwszym ograli 4:1 ekipę Burnley. Choć po pierwszej połowie przegrywali 0:1, to w drugiej części spotkania dali popis swych umiejętności. Dwie bramki wówczas strzelił Aguero (przy obu asystował Gundogan), jedno trafienie dołożył Sane, który zaliczył także w tym meczu asystę, a także bramkę strzelił Benando Silva. Podobna sytuacja miała miejsce w Pucharze Myszki Miki, gdzie The Citizens przegrywali po pierwszej połowie 0:1 z Brighton, a w drugiej połowie strzelili dwie bramki i ostatecznie mecz wygrali. Bohaterami tychże goli był Kevin De Bruyne po asyście Sterlinga i Aguero po asyście Bernando Silvy.

Propozycje typów:

Over 3,5 @2,30  Zdaję sobie sprawę, że w tym spotkaniu może paść absolutnie każdy wynik. Biorąc jednak pod uwagę formę strzelecką obu drużyn, proponuję postawić na Over 3,5 – za taki scenariusz LvBet płaci 2,30. Szansa na to, że zobaczymy minimum cztery bramki jest moim zdaniem całkiem spora i typ jest warty zagrania.

Sterling strzeli gola @2,60 Idąc za ciosem proponuję Sterlinga na strzelca gola, za co LvBet oferuje aż 2,60. Anglik jest w tym sezonie w wyśmienitej formie, strzelił aż 14 bramek w lidze, a w poprzednich pięciu kolejkach ligowych zanotował pięć trafień. Jeżeli zobaczymy otwarty mecz to jest duża szansa, że Sterling wpisze się na listę strzelców.

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy o nazwie #TeamKejsi, gdzie zawsze wrzucam swoje propozycje typów. Niech Buk będzie z Wami : )