Propozycje typów

Świąteczny maraton z Premier League rozkręca nam się na dobre, a na zakończenie piłkarskiej soboty czekać nas będzie pojedynek Leicester z Manchesterem United. To właśnie do tego spotkania przygotowałam Wam dzisiaj propozycje typów, do których analizy znajdziecie poniżej.

Odbierz dodatkową gotówkę i zwrot za nietrafiony zakład!

LEICESTER

Gospodarze tego spotkania zajmują obecnie w lidze krajowej 8. pozycję. W ostatnich pięciu kolejkach radzili sobie bardzo dobrze, bo mieli serię czterech zwycięstw z rzędu. Czar jednak prysł w poprzednim ligowym meczu, kiedy to Lisy musiały uznać wyższość Crystal Palace. Prawda jest taka, że zostali kompletnie zdominowani przez rywali i choć to oni mieli większe posiadanie piłki, to już do przerwy przegrywali mecz 0:2. Na domiar złego w drugiej części spotkania musieli radzić sobie w dziesiątkę. W 61. minucie boisko opuścił nigeryjski pomocnik Wilfred Ndidi, który zobaczył drugi żółty kartonik w meczu. Pomimo wielu starań, które widoczne były na boisku – wszak piłkarze Leicester stworzyli sobie łącznie 11 sytuacji bramkowych – nie udało im się nic wbić. Pod sam koniec doliczonego czasu stracili natomiast kolejną bramkę i ostatecznie przegrali 0:3. Zupełnie bezbarwny występ zaliczył Riyad Mahrez, który w poprzednich meczach był motorem napędowym swojego zespołu.

Podopieczni Claude'a Puela grali w miniony wtorek mecz w 1/8 Carabao Cup, gdzie przyszło im się mierzyć z Manchesterem City. Chyba nikogo dziwić nie powinno, że zdecydowanymi faworytami byli wówczas Obywatele. Pomimo tego, że grali oni składem rezerwowym, to już w 26. minucie wyszli na prowadzenie. Lisy jednak nie zamierzały się poddawać i w końcówce doliczonego czasu doprowadziły do remisu. Dzięki temu byliśmy świadkami nie tylko dogrywki, ale i rzutów karnych. Wszystko to za sprawą tego, że w dogrywce żadna z drużyn nie zdołała strzelić zwycięskiej bramki. Wracając do karnych, to na długo ich z pewnością nie zapomną Mahrez i Vardy, gdyż obaj piłkarze najzwyczajniej w świecie je spartaczyli. Zobaczcie swoją drogą jaki paradoks – Lisy nie zdołały strzelić żadnego gola w meczu z Crystal Palace – który mimo wszystko jest znacznie słabszy od Obywateli, z kolei Manchesterowi City potrafili się postawić, doprowadzając do remisu po golu z rzutu karnego. Uroki futbolu 😉

Fortuna bonus

MANCHESTER UNITED

Po przeciwnej stronie mamy drużynę Jose Mourinho, która w Premier League niezmiennie zajmuje drugą pozycję. Na chwilę obecną mają na swym koncie 41 punktów, a więc do pierwszego Manchesteru City tracą 11 oczek. Muszą jednak mieć się na baczności, bo tuż za nimi znajdują się piłkarze Chelsea, Liverpoolu, a także Arsenalu. W ostatniej kolejce Czerwone Diabły ograły na wyjeździe West Brom. Już w pierwszej połowie prowadzili po golu Lukaku z 27. minuty, przy którym asystę zaliczył Rashford, oraz bramce Lingarda, przy której asystował Mata. Pomimo tego, że to drużyna Mourinho miała niewielką przewagę na boisku w posiadaniu piłki, to jednak więcej sytuacji bramkowych stworzyli sobie wówczas gospodarze, którym w drugiej połowie udało się strzelić bramkę kontaktową. Muszę przyznać, że widok Manchesteru United broniącego się na własnej połowie w meczu przeciwko WBA był dość niecodzienny.

Czerwone Diabły w minioną środę rozgrywały pojedynek na wyjeździe z Bristol City, a wszystko to było w ramach ćwierćfinału Carabao Cup. No i tutaj wielka niespodzianka, albo raczej rozczarowanie, bo Manchester United nie podołał presji. Do przerwy co prawda był bezbramkowy remis, ale na początku drugiej połowy stracili bramkę. Kilka minut później Ibrahimović doprowadził do wyrównania spotkania strzałem z rzutu wolnego. Cóż jednak z tego, kiedy w końcówce doliczonego czasu stracili druga bramkę i sensacyjnie odpadli z dalszych rozgrywek Pucharu Myszki Miki. Mam świadomość tego, że tego typu rozgrywki w Anglii nie są traktowane priorytetowo przez topowe drużyny, co nie zmienia faktu, że z rywalem, który na co dzień gra w Championship, Czerwone Diabły mimo wszystko powinny sobie spokojnie poradzić. Rzeczywistość bywa jednak brutalna, a Jose Mourinho może skupić się na innych rozgrywkach.

Propozycje typów:

Zwycięstwo United @1,90 – Abstrahując od porażki z Bristol City, Czerwone Diabły są w naprawdę dobrej formie. W ostatnim czasie wygrywają mecz za meczem i jedyne potknięcie zaliczyli w starciu z Obywatelami. Crystal Palace pokazało, że Leicester daleko do mistrzowskiej formy, dlatego proponuję postawić na zwycięstwo United, za co LvBet płaci atrakcyjne 1,90.

Lukaku strzeli gola @2,05 – Belg wraca do formy i znów strzela. Z pewnością wpływ na to ma klasa rywali – Lukaku rzadko strzela gole mocnym drużynom, natomiast znacznie lepiej radzi sobie ze średniakami. Dodatkowo do składu Manchesteru wraca Pogba, który stwarza kolegom wiele sytuacji. Za bramkę Lukaku LvBet oferuje 2,05 i to moja druga dzisiejsza propozycja.

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy o nazwie #TeamKejsi, gdzie zawsze wrzucam swoje propozycje typów. Niech Buk będzie z Wami : )

Poprzedni artykułMohamed Salah – Jestem pewny, że Liverpool wzniesie w tym sezonie jakieś trofeum
Następny artykułPremier League – kosmiczny mecz w Londynie, remis Arsenalu z Liverpoolem