Propozycje typów

W niedzielę czeka nas prawdziwy piłkarski hit, bo będziemy świadkami wielkich Derbów Manchesteru! Tak Drodzy Państwo – piłkarze Jose Mourinho podejmować będą na własnym stadionie podopiecznych Pepa Guardioli i jednego możemy być pewnie – walki od początku do końca! Poniżej znajdziecie moje propozycje typów do tego spotkania, dlatego zachęcam do zapoznania się z analizami przedmeczowymi.

Odbierz dodatkową gotówkę i zwrot za nietrafiony zakład!

MANCHESTER UNITED

Zacznę standardowo od gospodarzy, czyli podopiecznych Jose Mourinho. Czerwone Diabły do tej pory zaliczyły jedenaście zwycięstw, dwa remisy i dwie porażki ligowe. W efekcie zdobyli 35 punktów i zajmują 2. miejsce w tabeli, co w teorii wygląda dobrze. Sęk w tym, że mają aż osiem punktów straty do odwiecznych rywali – Obywateli. Bilans 35 bramek strzelonych oraz tylko 9 straconych dobrze obrazuje styl gry United. Gdy mają dobry dzień potrafią zdemolować rywali, ale przede wszystkim stawiają na defensywę i  mogą się pochwalić najmniejszą liczbą straconych bramek. Duża w tym zasługa bramkarza Czerwonych Diabłów. David de Gea wielokrotnie ratował z opałów swoich kolegów z defensywy i był bohaterem ostatniego spotkania ligowego. Notując aż 14 udanych interwencji wyrównał rekord Premier League – WOW! Możemy być pewni, że zawodnicy Pepa Guardioli nie będą mieli łatwego zadania.

Skoro mowa o ostatnim spotkaniu warto doprecyzować, że Manchester United pokonał na wyjeździe 3:1 Arsenal. Wynik ten jest o tyle imponujący, że przed tym meczem Kanonierzy mieli pasmo dwunastu zwycięstw z rzędu na własnym stadionie. Czerwone Diabły postawiły na defensywę i grę z kontrataku. Na pewno duży wpływ na przebieg spotkania miała szybko strzelona bramka, bo już w 4. minucie trafienie na 1:0 zaliczył Antonio Valencia. Co więcej po 11 minutach było już 2:0 – błąd w obronie popełnił Mustafi i po akcji dwójkowej Martiala z Lingardem gola strzelił Anglik. W drugiej połowie działo się jeszcze więcej. Najpierw kontaktowego gola strzelił Lacazzette, a następnie bramkę na 3:1 strzelił Lingard, któy jest w wysokiej formie. Od 74. minuty Czerwone Diabły grały w dziesiątkę, bowiem czerwoną kartkę obejrzał Pogba. Pomimo tego, że Kanonierzy ostrzeliwali bramkę Manchesteru wynik nie uległ zmianie. Pytanie czy taka defensywna gra wystarczy w starciu z Obywatelami?

Fortuna bonus

MANCHESTER CITY

Na Old Trafford przyjadą podopieczni Pepa Guardioli, na których póki co nie ma mocnych w lidze. Jak do tej pory mają oni na swoim koncie czternaście zwycięstw i tylko jeden remis co daje im aż 43 punkty. Ich bilans bramkowy wygląda równie imponująco: 46 goli strzelonych i tylko 10 straconych. Tym samym dysponują najlepszą ofensywą w lidze, a w obronie gorsi są tylko od wspomnianych wcześniej Czerwonych Diabłów. W poprzednich dwóch kolejkach mogło się wydawać, że Obywatele w końcu stracą punkty. Najpierw grając przeciwko drużynie Southampton remisowali bezbramkowo do przerwy, w drugiej połowie strzelił de Bruyne oraz Romeu i wydawało się, że dojdzie do podziału punktów. Nic bardziej mylnego – w 96. minucie Sterling znalazł trochę miejsca przed polem karnym i popisał mierzonym trafieniem w okienko bramki strzeżonej przez Forstera, które dało Manchesterowi City upragnione 3 punkty.

Równie dużo emocji dostarczyło nam spotkanie z West Hamem. Grającym przed własną publicznością Obywatelom szło kiepsko i wyglądało na to, że do przerwy zobaczymy bezbramkowy remis. W 44. minucie rzut rożny wykonywał Cresswell i gola 1:0 dla Młotów strzelił Ogbonna. Guardiola w przerwie zdjął lewego obrońce Danilo, w jego miejsce wpuścił napastnika Gabriela Jesusa i poprzestawiał swój zespół. Manchester już w 57. minucie doprowadził do wyrównania – w polu karnym świetnie odnalazł się Otamendi, a asystę zaliczył wprowadzony po przerwie Jesus. To jednak nie satysfakcjonowało Obywateli, którzy uparcie atakowali. Przyniosło to swoje owoce w 83. minucie, gdy po precyzyjnym dograniu od Kevina de Bruyne ekwilibrystycznym strzałem popisał się David Silva i zaliczył trafienie na 2:1. Powiem Wam szczerze, że w takich meczach City imponuje mi najbardziej. Pomimo tego, że gra im się nie układa, to dysponując niesamowitym potencjałem z przodu potrafią przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Propozycje typów:

Under 2,5 @1,96 – Jeżeli Mourinho liczy jeszcze na zdobycie mistrzostwa Anglii, to nie może tego spotkania przegrać. Wszyscy doskonale znany styl gry United i słynny “autobus”. Myślę, że Czerwone Diabły zadbają przede wszystkim na zabezpieczenie się w obronie i będą próbować swych szans w kontrataku. W tym meczu o zwycięstwie może zadecydować jedno trafienie, dlatego skłaniam się ku Under 2,5. Za taki scenariusz LvBet oferuje 1,96 i to moja pierwsza propozycja do tego spotkania.

Zwycięstwo Manchesteru City @2,25 – Gdybym miała wskazać drużynę, która przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę, to skłaniam się ku ekipie gości. Nie zrozumcie mnie źle – ja naprawdę doceniam kunszt taktyczny Mourinho oraz grę United. Grają dobrze i zasługują na uznanie, ale Obywatele wydają mi się poza zasięgiem w tym sezonie. Guardiola dysponuje fenomenalnym zespołem, który potrafi wygrać z każdym. Kurs na zwycięstwo gości na LvBet wynosi atrakcyjne 2,25.

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy o nazwie #TeamKejsi, gdzie zawsze wrzucam swoje propozycje typów. Niech Buk będzie z Wami : )