#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 233

0
Propozycje typów

Kolejne mecze fazy grupowej Ligi Mistrzów przed nami, a więc czas na świeżutkie propozycje typów. Tym razem pod swą typerską lupę wzięłam mecz Borussii Dortmund z Realem Madryt, do którego analizy znajdziecie poniżej.

UWAGA! Nowa promocja LvBet: dodatkowa gotówka i zwrot za nietrafiony zakład – więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

BORUSSIA DORTMUND

Zacznę standardowo od gospodarzy, którzy w pierwszym meczu fazy grupowej, rozgrywanym na Wembley przeciwko Tottenhamowi, przegrali 1:3. Co ciekawe, podopieczni Petera Bosza mieli dużo większe posiadanie piłki oraz wyglądali dużo lepiej od swoich rywali. Można powiedzieć, że tę batalię przegrał trener, bowiem Mauricio Pochettino bardzo inteligentnie ustawił zespół. Koguty pomimo gry “u siebie” były ustawione głęboko na własnej połowie, przez co szybcy piłkarze Borussii nie mieli miejsca na rozpędzenie się, a gole strzelali po kontraktach. Bramkę otwierającą spotkanie strzelił Son Heung-Min , a bohaterem meczu był Harry Kane, który zaliczył dwa trafienia. Jedynego gola dla Borussii po pięknym uderzeniu strzelił Andriy Yarmolenko.

Od tego czasu Borussia rozegrała trzy spotkania w lidze i zgarnęła komplet punktów. I to w jakim stylu! Najpierw zwyciężyli 5:0 w meczu z FC Koln na własnym stadionie, później ograli 3:0 Hamburger na wyjeździe, a w ten weekend zwyciężyli 6:1 w spotkaniu z Borussią Mönchengladbach przed własną publicznością. W doskonałej formie są zawodnicy ofensywni BVB. We wspomnianych trzech spotkaniach Pierre-Emerick Aubameyang zaliczył aż sześć trafień i jedną asystę, natomiast Maximilian Philipp cztery gole i jedną asystę. Postawa młodego Niemca musi cieszyć włodarz BVB. Kupiony za raptem 20 milionów euro z Freiburga, doskonale zastąpił sprzedanego za ponad 100 milionów Ousmane Dembele. Trzeba przyznać, że w Dortmundzie wiedzą jak tanio kupować, odpowiednio promować i drogo sprzedawać ofensywnych zawodników.

REAL MADRYT

Po drugiej stronie mamy podopiecznych Zinedine'a Zidane'a, którzy w spotkaniu inaugurującym ich tegoroczną przygodę w Lidze Mistrzów, pokonali na własnym stadionie cypryjski APOEL 3:0. Królewscy rozpoczęli strzelanie już w 12. minucie, gdy podanie od Garetha Bale'a na bramkę zamienił Cristiano Ronaldo. Sześć minut po rozpoczęciu drugiej połowy CR7 zaliczył drugie trafienie pewnie wykorzystując rzut karny, a wynik w 61. minucie ustalił Sergio Ramos. Bramek w tym spotkaniu mogło paść więcej, bowiem piłkarze Realu Madryt stworzyli sobie aż 27 sytuacji bramkowych, ale oddali jedynie 6 strzałów celnych. Złą wiadomością było zejście Mateo Kovacica już 25. minucie – jak się okazało, Chorwat nabawił się kontuzji pachwiny.

O ile start w Lidze Mistrzów Królewscy zaliczyli bardzo dobry, o tyle w lidze krajowej wiedzie im się dużo gorzej. Po sześciu kolejkach zajmują piąte miejsce w tabeli i do prowadzącej Barcelony mają stratę siedmiu punktów. W ostatnim czasie wygrali co prawda w Sociedad z Realem 3:1 oraz 2:1 z Deportivo Alaves na wyjeździe, ale zaliczyli też poważną wpadkę w meczu Betisem przed własną publicznością. Podopieczni Zinedine'a Zidane'a stworzyli aż 27 sytuacji bramkowych i oddali 7 strzałów celnych, ale zdołali strzelić gola. Na domiar złego w 94. minucie gola strzelił Antonio Sanabria i to piłkarze Betisu cieszyli się kompletem punktów. Na pewno na wyniki Królewskich wpływ mają kontuzje Benzemy, Kroosa oraz Marcelo, których prawdopodobnie nie zobaczymy na boisku w starciu z Borussią.

Propozycje typów:

Over 3,5 + BTS @1,91 – Zarówno Borussia Dortmund jak i Real Madryt preferują grę ofensywną, a wcześniejsze spotkania pomiędzy tymi drużynami obfitowały w bramki oraz emocje. Za to, że w meczu zobaczymy minimum cztery bramki oraz gola z obu stron LvBet oferuje 1,91.

1 DNB @2,07 – Drugi typ jest nieco bardziej kontrowersyjny i pewnie kilka osób się oburzy. Wydaje mi się, że w obecnej formie podopieczni Petera Bosza są w stanie pokonać Real. Borussia potrzebuje kompletu punktów, jeżeli chce wyjść z tej trudnej grupy, a za ich zwycięstwo lub zwrot w przypadku remisu LvBet płaci 2,07.

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy o nazwie #TeamKejsi, gdzie zawsze wrzucam swoje propozycje typów. Niech Buk będzie z Wami : )

Poprzedni artykułOd Pulisica do Asensio – w Dortmundzie i Madrycie króluje młodzież
Następny artykułLiga Typerów Gol.pl: 2 kolejka – wtorek