#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 229

0
Propozycje typów

Rozgrywki Pucharu Ligi Angielskiej rozpoczęły się na dobre, a w kolejnym dniu najciekawszym spotkaniem wydaje się pojedynek West Bromu z Manchesterem City. Z tej okazji przygotowałam propozycje typów, które standardowo znajdziecie w poniższym wpisie.

UWAGA! Nowa promocja LvBet: dodatkowa gotówka i zwrot za nietrafiony zakład – więcej informacji znajdziecie TUTAJ.

WEST BROM

Gospodarze sezon ligowy rozpoczęli od dwóch zwycięstw z rzędu, co było pewnym zaskoczeniem. Podopieczni Tonego Pulisa najpierw ograli u siebie Bournemouth 1:0, a następnie z dokładnie takim samym wynikiem zakończyli mecz wyjazdowy z Burnley. Następnie przyszło im się mierzyć w 1/32 Pucharu Ligi Angielskiej z Accrington, z którymi wygrali 3:1. Pierwsze pojedynki wyglądały bardzo obiecująco, ale rzeczywistość bywa często bardzo brutalna, co widać też po kolejnych ich występach. W kolejnych trzech kolejkach zaliczyli bowiem już tylko dwa remisy przed własną publicznością – 1:1 ze Stoke i 0:0 z West Hamem. W międzyczasie zaliczyli także przegraną na wyjeździe 1:3 z beniaminkiem z Brighton, tak więc opadli nieco z sił.

Cztery strzelone bramki i tyle samo straconych w pięciu meczach nie świadczy raczej o niczym dobrym. Jedynym plusem może być gra defensywna, z której słyną podopieczni Tonego Pulisa. Wydaje się, że największe problemy sprawia im kreowanie gry. Dość powiedzieć, że większość bramek strzelanych przez West Brom pada po stałych fragmentach gry. Ten problem ma rozwiązać Grzegorz Krychowiak, w którego bardzo wierzy Tony Pulis. Jego zdaniem reprezentant Polski może odpowiadać nie tylko za rozbijanie akcji, ale też za kreowanie gry. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Gwoli ścisłości dodam, że występ Krychy nie jest pewny, ponieważ w Pucharze Ligi Angielskiej drużyny często wystawiają rezerwowe składy.

MANCHESTER CITY

Po przeciwnej stronie mamy drużynę Pepa Guardioli, która w ostatniej kolejce zaskoczyła chyba wszystkich dookoła. Mowa tutaj oczywiście o ich bardzo wysokiej wygranej. The Citizens ograli bowiem na wyjeździe Watford aż 6:0. Już w pierwszej części spotkania prowadzili 3:0 po dwóch golach Sergio Aguero, który niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zamieniał wszystkie swoje sytuacje w bramki. Pierwsza z nich padła w 27. minucie, z kolei druga zaledwie cztery minuty później. Trzeciego gola przed końcem pierwszej połowy dołożył Gabriel Jesus. W drugiej części spotkania kolejne trzy bramki zaliczyli kolejno: Otamendi, Aguero i Sterling, który w 89. minucie perfekcyjnie wykorzystał rzut karny podyktowany po jego indywidualnej akcji.

Z taką ofensywą, jaką zaprezentowali ostatnio The Citizens, rywale nie mieli absolutnie żadnych szans. Z resztą nie tylko ostatni mecz tak wyglądał w ich wykonaniu. Wcześniejsze pojedynki wyglądały podobnie, bo przedostatnia kolejka Premier League zakończyła się zwycięstwem 5:0 z Liverpoolem, a później wygrali jeszcze 4:0 z Feyenoordem w ramach Ligi Mistrzów. Wcześniej w lidze krajowej co prawda stracili po jednej bramce w meczach przeciwko Evertonowi oraz Bournemouth, ale teraz zachowali czyste konto w trzech kolejnych meczach i spisują się naprawdę genialnie na boisku. Widać, że Pep Guardiola włożył sporo pracy i serca w swoją drużynę, aby pookładać ich grę. Przyznam Wam szczerze, że bardzo mi się podoba ich styl gry i z przyjemnością oglądam ich mecze. Jestem ciekawa jak to wszystko będzie wyglądało w najbliższym spotkaniu, gdzie prawdopodobnie zobaczymy kilka zmian.

Propozycje typów:

BTS @1,74 – Tak jak wspominałam wcześniej, w spotkaniach Pucharu Ligi Angielskiej drużyny często grają w rezerwowym składzie. Zawodnicy, którzy nie są w rytmie meczowym mają to do siebie, że częściej popełniają błędy, po których padają bramki. Wydaje mi się, że każda z ekip będzie miała swoje sytuacje na strzelenie bramki, a za gola z obu stron LvBet płaci 1,74.

Goście strzelą powyżej 2,5 bramki @2,20 – Nie da się ukryć, że Pep Guardiola dysponuje niezwykle mocna kadrą i mógłby w zasadzie wystawiać dwie niemal równorzędne jedenastki do gry. Tacy gracze jak Sane czy Sterling regularnie dają dobre zmiany w meczach ligowych, a teraz mogą mieć szansę wykazać się od pierwszej minuty. Za strzelenie minimum trzech bramek przez Manchester City LvBet oferuje 2,20 i to moja druga dzisiejsza propozycja.

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy o nazwie #TeamKejsi, gdzie zawsze wrzucam swoje propozycje typów. Niech Buk będzie z Wami : )