#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 188

0
Propozycje typów

Puchar Konfederacji wkracza w decydującą fazę. Przed nami dwa mecze półfinałowe. W pierwszym z nich Portugalia zmierzy się z Chile. Przed Wami analiza przedmeczowa oraz propozycje typów do tego spotkania.

PORTUGALIA

Standardowo zacznę od gospodarzy, którzy nie przegrali żadnego z trzech poprzednich spotkań w ramach Pucharu Konfederacji. Ich droga do półfinału wydawać by się mogło, że była gładka, ale w pierwszym meczu mieli małe problemy. Mam tutaj na myśli to, że mecz z Meksykiem zakończył się remisem i choć strzelili dwie bramki rywalom, to dokładnie tyle samo też stracili. Bohaterami strzelonych goli w meczu z Meksykiem byli wówczas Ricardo Quaresma i Alves Cedric. Pomimo tego, że największa gwiazda Portugalii, czyli Cristiano Ronaldo, nie zaliczył trafienia do bramki, to miał duży wpływ na pierwszą bramkę, gdyż przy niej asystował. Najbardziej bolesny dla trenera musiał być fakt, że gola na 2:2 Portugalczycy stracili już w doliczonym czasie drugiej połowy.

Dwa kolejne mecze w ich wykonaniu to zwycięstwo 1:0 z Rosją oraz 4:0 z Nową Zelandią. Przeciwko gospodarzom turnieju pierwsze skrzypce odgrywał CR7, który zwycięską bramkę strzelił już  w 8. minucie. Portugalia przeważała, ale więcej bramek nie strzeliła. Inaczej sprawa się miała w ostatnim meczu przeciwko Nowej Zelandii, w którym podopieczni Fernando Santosa gładko zwyciężyli 4:0, a bramki strzelili kolejno: Ronaldo, Bernardo Silva, Andre Silva oraz Nani. Trzeba przyznać, że Portugalczycy radzili sobie do tej pory znakomicie nie tylko w ataku, ale i w obronie. Wyjątkiem jest oczywiście mecz z Meksykiem, ale myślę, że w obliczu tego, że doszli do półfinału, to tamten wynik nie jest teraz szczególnie istotny. Prawda jest taka, że w kolejnych meczach dobrze grali w obronie i zasłużenie doszli do tego etapu rozgrywek.

LVBet-rejestracja

CHILE

Po drugiej stronie mamy Chilijczyków, którzy również nie przegrali żadnego spotkania, ale ich wyniki nie były aż tak imponujące. Tylko w pierwszym meczu z Kamerunem sprostali oczekiwaniom swoich kibiców i zaliczyli zwycięstwo 2:0. Bohaterami bramek byli Arturo Vidal oraz Eduardo Vargas. Później było już nieco gorzej, bo kolejne spotkanie w ich wykonaniu, które rozgrywali z Niemcami, jedynie zremisowali 1:1. Zaczęło się bardzo dobrze, bowiem już w 6. minucie gola na 1:0 strzelił Alexis Sanchez po asyście Arturo Vidala. Na niewiele to się zdało, bo jeszcze przed końcem pierwszej połowy Niemcy wyrównali. Gola strzelił Lars Stindl po asyście Jonasa Hectora. Pomimo kilku prób z jednej i z drugiej strony, wynik się nie zmienił i spotkanie zakończyło się remisem.

Sporym rozczarowaniem dla kibiców Chile był ostatni mecz z Australią, które podopieczni Juana Antonio Pizziego również zremisowali 1:1. Sporym zaskoczeniem był fakt, że Alexis Sanchez i spółka przegrywali do przerwy 0:1 po trafieniu James Troisiego pomimo tego, że byli lepsi od początku spotkania. W drugiej połowie wzięli się w garść – trener przeprowadził dwie zmiany w przerwie i to zaowocowało bramką w 67. minucie, którą strzelił Martin Rodriguez. Pomimo kilku okazji na strzelenie gola, mecz zakończył się remisem. Nie zmienia to faktu, że Chile awansowało z grupy i jest naprawdę mocną drużyną, która posiada w swoim składzie wielu naprawdę dobrych zawodników.

Propozycje typów:

BTS @1,85 – Obie drużyny potrafią być groźne w ataku i strzeliły wiele bramek. Mają też w swoich składach takie indywidualności jak Cristiano Ronaldo czy też Alexis Sanchez. Myślę, że zobaczymy tutaj bramki z obu stron, dlatego proponuję postawić na BTS, za który LVbet oferuje 1,85.

Wygrana Portugalii @2,40 – Jeżeli któraś z drużyn zdołać przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, to dla mnie prędzej może to być Portugalia. W fazie grupowej prezentowali się dużo pewniej od rywali, a ich organizacja gry była na wyższym poziomie. Za ich zwycięstwo LVbet oferuje 2,40 i jest to moja druga propozycja do tego spotkania.

Nie zapomnijcie obserwować mojego profilu na Facebooku, a także dołączyć do mojej bukmacherskiej grupy o nazwie #TeamKejsi, gdzie zawsze wrzucam swoje propozycje typów. Niech Buk będzie z Wami : )