Aleksandar Dragović wypożyczony do Leicester City

0

Aleksandar Dragović kilkanaście minut przed końcem okienka transferowego zmienił klub. Reprezentant Austrii do końca obecnie trwającej kampanii będzie wypożyczony do Leicester City.

Dla wielu zawodników ostatnie godziny, a tak jak w przypadku Aleksandara Dragovicia, ostatnie minuty letniego rynku transferowego, okazały się kluczowe w kontekście przyszłości. Środkowy obrońca w tym sezonie nie pomoże Bayerowi Leverkusen w osiągnięciu jak najlepszego wyniku w Bundeslidze, bowiem został wypożyczony do innego zespołu. Austriak do końca obecnie trwającej kampanii będzie występować w Premier League, a dokładnie w Leicester City.

Dragović do Leverkusen przeniósł się w 2016 roku, kiedy to władze Bayeru wykupiły go za 18 milionów euro z Dynama Kijów. 26-latek nie zdołał się zaaklimatyzować w Niemczech i w poprzednim sezonie rozegrał wyłącznie 16 meczów. Nowym zawodnikiem popularnych “Aptekarzy” został 19-letni Panagiotis Retsos. W Leverkusen z tym zawodnikiem wiąże się duże nadzieję, przez co pozycja Dragovicia mogła być jeszcze słabsza.

Czas na Premier League

Reprezentant Austrii postanowił spróbować sił na wypożyczeniu. Dragović do końca sezonu będzie występować w mistrzu Anglii z sezonu 2015/2016, czyli Leicester City. “Lisy” zapewniły sobie możliwość wykupienia zawodnika po zakończeniu okresu wypożyczenia.

Dragovicia można nazwać talizmanem, bowiem gdzie gra, to jego klub zdobywa trofea. Reprezentant Austrii na koncie ma trzy tytuły mistrza Szwajcarii (wraz z FC Basel), a z Dynamem Kijów dwa razy wygrał ligę ukraińską.

Poprzedni artykułEliminacje mistrzostw świata – Francuzi demolują Holandię!
Następny artykułRekord transferowy RB Lipsk. Kevin Kampl na pokładzie “Byków”