Adrian Mierzejewski bohaterem Sydney FC, świetny mecz Polaka

0
adrian-mierzejewski-sydney-fc

Kolejny świetny mecz na drugiej półkuli rozegrał Adrian Mierzejewski. Nasz rodak został bohaterem Sydney FC w starciu derbowym z Western Sydney Wanderers. Strzelił dwa gole, a jego zespół wygrał 3:1 i umocnił się na czele tabeli australijskiej A-League.

Faworytem spotkania oczywiście był zespół naszego rodaka. Sydney FC obecnie jest zdecydowanie najlepszą ekipą A-League, ale należy pamiętać, że to miał być mecz derbowy, a tego typu starcia potrafią zaskakiwać swoim przebiegiem i końcowym rezultatem. I to właśnie goście zdobyli jako pierwsi gola. Już w 10. minucie Oriol Riera wykorzystał błąd bramkarza Sydney FC, Andrew Redmayne'a, który zamiast łapać futbolówkę po wrzutce Raúla Llorente, odbił ją. Gracze Wanderers prawie dowieźli prowadzenie do przeryw. Jednak wówczas błysnął nasz rodak. Adrian Mierzejewski popisał się fantastycznym uderzeniem z rzutu wolnego i wyrównał stan meczu.

Tuż po przerwie nasz rodak po raz kolejny wpisał się listę strzelców, popisując się ładnym strzałem z około czternastego metra.

Gospodarze dorzucili jeszcze jednego gola. Milos Ninković podał do Bobo a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem rywali. 3:1 i szesnasta wygrana w sezonie zasadniczym stała się faktem. Tym samym Sydney FC z 52 punktami umocniło się na czele australijskiej A-League. Drugie w tabeli Newcastle Jets ma aż jedenaście punktów straty do drużyny Polaka. A już za tydzień czeka nas mecz na szczycie. Wspomniane ekipy zmierzą się w hicie kolejki. LV Bet za wygraną gospodarzy, którymi będą gracze wicelidera tabeli proponuje kurs: 3.40. Dość sporo można też zarobić stawiając na drużynę w której występuje Adrian Mierzejewski. Wygrana Sydney FC wyceniana jest na 2.04.